Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Problemy z modernizacją boiska na stadionie Stomilu

19.07.18 17:02   em   1  

Firma odpowiadającą za modernizację boiska na stadionie miejskim w Olsztynie wstrzymała prace. Wszystko przez to, że boisko w każdej chwili może zostać zalane. Tak było w przypadku ostatnich ulew jakie przechodziły nad stolicą regionu.

Firma Tamex w tym momencie czeka na ruch ze strony miasta, czy niedrożna kanalizacja zostanie naprawiona. Chodzi o odcinek na trasie stadion Stomilu - ulica Pana Tadeusza. Jak udało się nam dowiedzieć, jest tam spory spadek i przy ulewach woda nie ma prawa uciekać, a wręcz zalewa olsztyński stadion.

Miasto w tym momencie oczyszcza także inne odcinki kanalizacji, które okazały się niedrożne. To jednak może być za mało jeżeli chodzi o wznowienie prac modernizacyjnych na stadionie. Załóżmy, że firma wykona swoją pracę, a w tym czasie nad Olsztynem przejdzie kolejna ulewa i wszystkie prace zostaną zniszczone, bo boisko ponownie zostanie zalane. Kto zostanie wtedy odpowiedzialny za tę katastrofę?

Według umowy prace modernizacyjne mają zakończyć się z ostatnim dniem sierpnia, ale podpisując dokumenty, żadna ze stron, nie zakładała, że pojawią się takie kłopoty. Pierwszy mecz Stomil Olsztyn na własnym obiekcie miał rozegrać we wrześniu. Nikt tego oficjalnie w tym momencie nie potwierdzi, ale termin się oddala.

Cała inwestycja kosztować będzie miasto ponad 6 milionów złotych. Nowa murawa zostanie zbudowana według projektu, który powstał pod koniec grudnia 2015 roku. Harmonogram prac zawiera m.in. wymianę starego podłoża, wykonanie podbudowy pod nową murawę, drenaż i odwodnienie płyty boiska, system podgrzewania murawy, montaż automatycznych zraszaczy murawy i wreszcie położenie najwyższej klasy naturalnej trawy z rolek.

Murawa stadionu zostanie wyposażona w system automatycznego zraszania wbudowanego w powierzchnię boiska. System oparty będzie na 19 wynurzalnych zraszaczach (16 sztuk zraszaczy sektorowych w zakresie 180 stopni oraz 3 sztuki zraszaczy pełno zakresowych w zakresie 360 stopni).

Do tego wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dwie nowe profesjonalne bramki do piłki nożnej oraz dwie bramki do rugby oraz nowy sprzęt do pielęgnacji murawy w postaci kosiarki wrzecionowej.

Istotną zmianą w koncepcji modernizacji jest wyburzenie całkowicie bieżni asfaltowej i w miejsce tego wyłożenia trawy. Będzie to dodatkowe miejsce, gdzie będzie można... przeprowadzać treningi.

Pojawił się także pomysł na wyburzenie trybuny odkrytej oraz łuku przylegającego do budynku po starym "Hotelu Stadion". To jednak temat dla miasta na inną inwestycję.

Tagi: Stomil Olsztyn stadion Stomilu

Komentarze

 1. 19.07.18 19:46 Inżynier

  Pamiętam że kolektor sanitarny z ulicy Leonharda przebiega bezpośrednio pod. Stadionem.Z tego powodu kilka razy boisko było zalewane także podczas spotkań pilkarskich.Kolektor miał być przełożony już kilka lat temu.Szkoda że gospodarz tego obiektu Osir Olsztyn zapomniał o takim strategicznym problemie w momencie podpisywania umowy z wykonawcą modernizacji plyty stadionu.Trzeba dołożyć z 500 tysięcy i pilnie przełożyć kolektor.Jezeli się tego nie zrobi to szkoda bedzie wydanych 6 milionów. Do roboty!!

           
           
__ _____ __ _ ___ 
\ \/ / _ \/ _` |/ _ \ 
 > < __/ (_| | (_) |
/_/\_\___|\__, |\___/ 
      __/ |   
     |___/    
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter