Stomil bezbramkowo remisuje w Mielcu. Fot. Paweł Piekutowski

W Mielcu kibice nie doczekali się goli. Stal - Stomil 0:0

17.09.16 19:53   kyn   0

Stomil Olsztyn bezbramkowo zremisował w Mielcu z miejscową Stalą. Po obu stronach wystąpiło dwóch braci Głowackich - Paweł w Stomilu, Piotr w Stali. Stomil stworzył sobie kilka sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie piłka raz zatrzymała się na poprzeczce, a raz na słupku.

• Stal Mielec – Stomil Olsztyn 0:0

Stomil: Leszczyński – I. Biedrzycki (83 Suchocki), Klepczarek, Czarnecki, Ratajczak – Kun, Głowacki (71 W. Biedrzycki), Jegliński, Nishi – Szewczyk (76 Ziemann), Kujawa

Trener Łopatko dokonał dwóch zmian w składzie, w porównaniu z meczem z Miedzią Legnica. Lekko kontuzjowanego Tomasza Wełnickiego zastąpił Piotr Klepczarek, a w środku pola zagrali Jegliński z Głowackim. Mecz zaczął się od razu z wysokiego C, bo obie drużyny stworzyły sobie po jednej sytuacji w pierwszych 5 minutach. Najpierw zawodnicy Stali byli na minimalnym spalonym, a potem Nishi uderzał minimalnie niecelnie na bramkę broniona przez Marka Kozła.

Kilka następnych minut to ataki gości. W 11 Patryk Kun zszedł do środka, wpadł w pole karne i z 11 metrów uderzył w… poprzeczkę. W 15 Krzysztof Szewczyk trafił w słupek po strzale głową po centrze Nishiego. Stomil atakował, ale ani Ratajczak, ani Nishi nie mogli celnie wrzucić piłki w pole karne gospodarzy.

Mniej więcej od 25 minuty Stal zaczęła dochodzić do głosu. Gospodarze nie wykorzystali kiksu olsztyńskich obrońców z 29 minuty. W 37 minucie Szymon Sobczak nie trafił z najbliższej odległości głową w bramkę Stomilu. Olsztynianie znów przejęli inicjatywę, jednak nie potrafili zakończyć akcji strzałem.

Jeszcze w ostatniej akcji tej części meczu Stal miała rzut wolny po faulu Czarneckiego z środku pola, ale nie wykorzystała okazji do zmiany wyniku.

Stomil zaatakował po zmianie stron. Ratajczak I Kun strzelali niecelnie w pierwszych 5 minutach drugiej połowy. W 50 minucie Krzysztof Szewczyk nie wykorzystał idealnej sytuacji i nie trafił z 8 metrów po dośrodkowaniu Nishiego. Przed strzałem pośliznął się na mokrej murawie, bo od początku drugiej części gry zaczął w Mielcu padać rzęsisty deszcz.

Gospodarze odpowiedzieli tylko bardzo niecelnym strzałem Sobczaka w 53 minucie. Stomil przeważał, Stomil prowadził akcje ofensywne, ale nie potrafił wykończyć swoich ataków. Gospodarze od czasu do czasu przeprowadzali kontrę, ale również bezskutecznie.

ADAM ŁOPATKO PO MECZU

ROZMOWA Z ŁUKASZEM JEGLIŃSKIM

W 77 minucie Sobczak mógł zmienić wynik meczu, ale nie trafił w piłkę po kontrze Stali. W odpowiedzi Kujawa świetnie uderzył z wolnego, ale Kozioł był nam miejscu. Stomil wykonywał potem dwa rzuty rożne , ale bez konsekwencji dla Stali.

W 87 minucie Cholewiak dobrze uderzał z dystansu, jednak niecelnie. Stomil praktycznie nie schodził z połowy gospodarzy, Stal próbowała kontrować, ale dobrze bronili olsztyńscy defensorzy. W doliczonym czasie gry Wiktor Biedrzycki stracił piłkę w środku pola, ale na szczęście zawodnicy Stali byli na spalonym. W ostatniej akcji meczu Kujawa bardzo niecelnie uderzał z pola karnego.

Za tydzień Stomil zagra u siebie z GKS-em Tychy. Sobotnie spotkanie odbędzie się o godz. 19:45.