Trwa montaż nowej murawy na stadionie miejskim w Olsztynie. Fot. sport.egit.pl

Trwa montaż nowej murawy na stadionie miejskim w Olsztynie. Fot. sport.egit.pl

Trwa montaż nowej murawy na stadionie miejskim w Olsztynie

05.09.18 15:42   rys, źródło: olsztyn.eu   2  

Początek układania trawy na płycie nowego boiska oznacza, że zbliża się koniec prac na stadionie przy al. Piłsudskiego. Montaż ma potrwać przez najbliższe trzy dni.

Siedemnaście TIR-ów wiezie z Budapesztu rolki trawy o wadze pół tony każda. Prace przy jej układaniu zaczęły się w środowe (5 września) południa na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego. Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy - w piątek powinny zostać rozwinięte ostatnie rolki trawy. A jest to nie byle jaka murawa, bowiem na takiej samej piłkarze grają na Red Bull Arena Salzburg, Allianz Stadion Rapid Wiedeń, Arena Nationale Bukareszt, Legii Warszawa, Wisły Kraków i Cracovii Kraków.

Obiekt przy al. Piłsudskiego zyska więc wysokiej klasy boisko, które zapewni grę na najwyższym poziomie. Będzie podgrzewane (długość instalacji to aż 25 km), z systemem 19 zraszaczy oraz wyposażone w odwodnienie. Dodatkowo na wyposażeniu będą po dwie bramki piłkarskie oraz do rugby. Kupiona zostanie też nowoczesna kosiarka. Wartość realizowanych prac to ok. 6,5 mln zł.

Przy okazji budowy nowego boiska, zrywana jest asfaltowa bieżnia, która otaczała dotychczasową płytę. Innym z realizowanych zadań jest remont schodów wiodących na trybunę krytą.

Boisko, na którym swoje mecze rozgrywa I-ligowy Stomil ma być gotowe na 22 września. Wówczas Biało-Niebiescy zmierzą się - pierwszy raz w tym sezonie przed własną publicznością - z Odrą Opole.

Montaż murawy na stadionie Stomilu Olsztyn

Tagi: stadion Stomilu Stomil Olsztyn

Komentarze

 1. 07.09.18 09:04 kibic

  Jeżeli ta trawa była przywieziona z Węgier na tirach pod plandeką lub bez niej , to przy tej temperaturze będzie prawdopodobnie zaparzona. Na wiosnę trzeba będzie zrobić wertykulację i usunąć starą ubumarłą trawę i dosiać nowej.

 2. 06.09.18 09:18 moderator sport.egit.pl

  To jest artykuł dot. murawy na miejskim stadionie, a nie Jarka M.

        _ 
        (_)
__  _____ _ __ _ 
\ \ / / _ \ '__| |
 \ V / __/ | | |
 \_/ \___|_| |_|
         
         
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter