Stomil zanotował drugą porażkę w tym sezonie. Fot. Paweł Piekutowski

Druga porażka Stomilu w tym sezonie I ligi

22.08.18 21:07   kyn   5

Nie udało się podopiecznym Kamila Kieresia podtrzymać zwycięskiej passy. Stomil Olsztyn przegrał 0:1 z Sandecją Nowy Sącz.

• Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

1:0 - Szufryn (72)

Stomil: Leszczyński - Kubań, Sołowiej, Wełnicki, Szywacz - Tanczyk (75 Zając), Trojak, Stromecki (79 Jegliński), Lech, Piotr Głowacki - Góral (73 Śledź)

Kamil Kiereś desygnował na boisko taką samą jedenastkę jak w meczu z GKS-em Tychy. Na ławce reerwowych zabrakło Dominika Kuna, któremu nie udało sie zaleczyc urazu łydki, którego nabawił sie podczas niedzielnego treningu.

Sandecja zaczęła odważniej, ale to olsztynianie powinni prowadzić już w 12. minucie, kiedy to Michał Góral wyszedł sam na sam z Markiem Koziołem, ale niestety przestrzelił. Trzy minuty później to olsztyński bramkarz stanął na wysokości zadania. Michał Leszczyński świetnie zachował się na przedpolu i przerwał atak Mariusza Gabrycha, który znalazł się w idealnej sytuacji po podaniu Macieja Małkowskiego. Kolejna dobrą sytuację ponownie miał Góral w 39. minucie, ale został w ostatniej chwili powstrzymany przez Dawida Szufryna. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od początku drugiej połowy zaatakowali gospodarze. Już po minucie gry przed szansą na otwarcie wyniku miał Dawid Flaszka, ale przestrzelił z 12 metrów. Stomil oddał inicjatywę gospodarzom. W 68. minucie Leszczyński uchronił Stomil przed stratą bramki, broniąc silny strzał Gabrycha z około 12 metrów. Po chwili wygarnął piłkę spod nóg Mateusza Klichowicza i obronił strzał Miłosza Kałahura. Po strzale głową Szufryna po rzucie rożnym w 72. minucie był jednak bez szans. W 85. minucie Stomil mógł wyrównać, ale Łukasz Jegliński przestrzelił z 17 metr po dobrej kontrze olsztynian. W końcówce Tomasz Zając umieścił piłkę w siatce, ale niestety był na pozycji spalonej.

Następny mecz Stomil rozegra w niedzielę, kiedy zmierzy się z Wigrami Suwałki.