Stomil Olsztyn przegrał w Płocku. Fot. wisla-plock.pl

Stomil przegrał sparing z drużyną z Ekstraklasy

13.07.18 20:10   rys   5

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali kolejne spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu I ligi. Tym razem podopieczni Kamila Kieresia przegrali 0:2 z Wisłą Płock.

• Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 - Varela (13 k), 2:0 - Uryga (54)

Stomil: Leszczyński (67 Skiba) - Kubań (46 Bucholc), Wełnicki (46 Jarosz), Sołowiej, Szywacz (75 Dziemidowicz) - Piotr Głowacki (67 Zając), Trojak (67 Paweł Głowacki), Stromecki (67 Jegliński), Lech, Tanczyk (46 Kun) - Góral (46 zawodnik testowany)

Wisła Płock zdobyła pierwszą bramkę zdobyła z rzutu karnego. Najpierw Michała Leszczyńskiego pokonał Mateusz Szwoch, ale wcześniej sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Nico Varela. Po przerwie Wisła dorzuciła jeszcze jedną bramkę za sprawą Alana Urygi. Stomil mógł zdobyć wyrównującą bramkę, ale idealnych sytuacji jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystał Piotr Głowacki oraz Michał Góral.

Za tydzień startują rozgrywki #PierwszaLigaStylZycia, ale domowy mecz Stomilu z Wartą Poznań został przełożony na inny termin. W związku tym w Ostródzie olsztyński zespół zagra sparing z Sokołem Ostróda.