Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Boisko na olsztyńskich Dajtkach bez licencji na rozgrywki WMZPN

28.06.18 19:34   rys   18  

Wydział ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zamknął boisko piłkarskie na olsztyńskich Dajtkach. Od 1 lipca nie będzie można tam rozgrywać spotkań ligowych, chyba że.... na obiekcie zostaną wprowadzone poprawki.

Wydział wskazał 12 punktów uchybień na boisku przy Szkole Podstawowej nr 18 w Olsztynie. Najpoważniejsze usterki to krawężniki, które znajdują się przy linii boiska na odległość mniejszą nić trzy metry. Ogrodzenie kortu tenisowego znajduje się w odległości 2,5 metra od linii końcowej boiska, a odległość powinna wynosić 5 metrów.

Wydział WMZPN-u widzi zagrożenie w słupie elektyrcznym z ostrymi krawędziami, który stoi 4 metry od linii końcówej. Boisko nie jest odgrodzone od trybun płotem o wysokości 1,2 metra. Brak jest też sektora gości. Brak toalet po stronie trybun.

W celu usunięcia najpoważniejszych usterek związanych z bezpieczeństwem uczestników meczu WMZPN proponuje:

  • Zwęzić boisko z każdej strony po 2 metry, dzięki czemu przeszkody trwałe będą znajdować się w przepisowych od linii bocznych boiska.
  • Skrócić boisko od strony kortów o 2,5 metra, przenunąć linię środkową boiska wraz z kołem środkowym, namalować linie pola karnego i pola bramkowego.

Na tym boisku swoje ligowe spotkania rozgrywa zespół FC Dajtki Olsztyn oraz większość drużyn z Olsztyna, czyli Naki, Żuri, czy Stomil Olsztyn.

Tagi: WMZPN FC Dajtki Olsztyn Naki Olsztyn

Komentarze

  1. 06.07.18 23:28 normalny

    najpierw zadbać o murawę bo jedynie guma tam jest bez trawy,zakazać gry na tym pseudoplacu,szkoda zdrowia dzieci i seniorów,decyzja związku odnośnie wymogów trafna

  2. 01.07.18 10:55 Mikos

    Szkoda, że teraz robią problemy... kilka lat nikt nie miał z tym problemu. Mam nadzieję, że wszytko się ułoży po myśli grających na tym właśnie boisku ;_-)

  3. 30.06.18 17:38 The U

    Cos niesamowitego przepisy totalnie z czapy o tych barierkach zabezpieczających oraz sektorów gości. Z krawężnikami się zgadzam bo to niebezpieczne. Szkoda że zagrało się to w czasie z awansem dajtek do okregowki. Dobrze by było dla piłki żeby jednak nastąpił jakiś kompromis między przepisami a inwestycjami żeby boisko było dopuszczone. Nie wyobrażam sobie żeby dajtki musiały grać w innym miejscu.

  4. 30.06.18 16:36 Zawodnikfc

    Jak dla mnie to jest żenada, tyle meczy rozegranych na tym boisku nic się nikomu nie stało i po tylu latach nagle coś nie pasuje, jak dla mnie zadziałała tu kasa, któraś z drużyn nie chce dajtek w okręgówce. ŻENADA

  5. 30.06.18 15:54 Kibic #18

    Żenada

  6. 30.06.18 15:14 ozos

    Przecież WMZPN nie zamyka boiska, tylko zabrania tam grania spotkań ligowych. Zimą będzie można grać sparingi :)

  7. 30.06.18 14:43 Kibic

    I jeszcze jedno...te boisko służy wszystkim, zimą w szczególności...ale cóż coś się kończy coś zaczyna...nikt nie jest wieczny...a najlepsze jest to że jest tylllllleeeee boisk nie spełniających wymogów, że szkoda słów...na takie działania ps i dobrze, że są takie boiska i ludzie którzy o nie dbają a nie są w stanie przeskoczyć wielu paragrafów bo jest piłkarskie hobby i nikt nam tego nie zabierze! Pozdrawiam

  8. 30.06.18 14:32 Kibic

    Decyzja ok. Zgodna z przepisami (tylko gdzie byli wczesnie Ci ludzie ze związku od tylu lat te same osoby o tym decydyją) co się stało? Czemu wcześniej dawali zgodę a teraz nie? W kogo uderzyli? Kto miał wpływ? Właśnie teraz? Komuś się coś nie spodobało, zabolało? ....to tylko świadczy o słabości...szkoda słów....a może pozazdrościli....

  9. 29.06.18 08:40 ełczanin

    WMZPN ostatnio przeniósł ośrodek piłkarski do Elbląga, a teraz pokazuje nowrmalność olszyńskim klubom. W/w sprawy były tolerowane przez 12 lat. SKANADAL !!!

  10. 29.06.18 00:11 olsztyniak

    WMZPN ostatnio przeniósł ośrodek piłkarski do Elbląga, a teraz wypowiada wojnę olszyńskim klubom. W/w sprawy nie przeszkadzały nikomu przez 12 lat. SKANADAL !!!

  11. 28.06.18 21:01 Kibic11

    Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zamknął ten cyrk na dalekich.

  12. 28.06.18 20:51 pantofel

    również myślę ,że to dobra decyzja , jest niebezpiecznie , a do tego gra na betonie

  13. 28.06.18 20:41 Kibic

    A Kętrzyn i to klepisko i beton??? ludzie ile można tam grac

  14. 28.06.18 20:31 Vxch

    W końcu! Ile można było przysyłać oko !!!!!!

  15. 28.06.18 20:31 kos

    Jak mi kobieca piłka przeniesie się poza Olsztyn, to będę wiedział co robić przy najbliższych wyborach samorządowych, będę również mocno lobbował żeby moi znajomi nie głosowali na pewnego pana.

  16. 28.06.18 20:25 ta

    To będzie prawdziwe miasto bez futbolu, bo mecze będą grać po okolicznych wioskach ... Leśne dziady mają refleks po tylu latach.

  17. 28.06.18 20:11 kos

    Szkoda że WMZPN obudził się tak późno, bo to od kilku lat się prosiło się o interwencję. Wielokrotnie było widać upadki w okolicy krawężnika. Te maty co tam są to też były niebezpieczne, bo jak było mokro to można było się ślizgać po nich. Jak było sucho to te maty maskowały ten krawężnik i zdarzało się, że ktoś źle stanął, bo nie spodziewał się że coś tam jest wystającego. Częste są też sytuacje, że trwa oficjalny mecz, a na rogach boiska rozgrzewają się inne drużyny często wchodząc na boisko.

  18. 28.06.18 20:00 kibic

    kogos pojebalo tam juz do konca!!! obudzili sie lesne dziasy po 10 latach!! te boisko i tak jest male a bedzie jeszcze mniejsze idzcie wy sie jebnijcie!! co na to Grzymowicz kolejne boisko wylaczone z urzytku przez stado baranow cyrk

     _       _   _ 
    | |     | | (_)
  __| | ___ | |_ _ 
 / _` |/ _ \| __| |
| (_| | (_) | |_| |
 \__,_|\___/ \__|_|
                   
                   
 

Najnowsze artykuły

Twitter