Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Polska wygrała na pożegnanie z mistrzostwami świata

28.06.18 18:28   rys   0

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu mistrzostw Polski wygrała 1:0 z Japonią. Zwycięstwo zapewnił strzałem w drugiej połowie Jan Bednarek. Podopieczni Adama Nawałki zajęli ostatnie miejsce w grupie.

•  Japonia - Polska 0:1 (0:0)

0:1 - Bednarek (59)

Polska: Fabiański - Bereszyński, Glik, Bednarek, Jędrzejczyk - Grosicki, Krychowiak, Góralski, Zieliński (79 Teodorczyk), Kurzawa (80 Peszko) - Lewandowski

W meczu o honor trener Adama Nawałka od pierwszej minuty wpuścił na boisko bramkarza Łukasza Fabiańskiego, obrońców Kamila Glika i Artura Jędrzejczyka oraz pomocnika Rafała Kurzawę.

W tym spotkaniu liczyło się zwycięstwo. Reprezentacja Polski Adama Nawałka musiała wygrać, żeby nie stać się najgorszą reprezentacją Polski w historii, która grała na mistrzostwach świata. Pierwsza połowa była bardzo nudna w wykonaniu obydwu drużyn. Remis pasował Japonii, która z pięcioma oczkami na koncie awansowałaby do kolejnej fazy turnieju.

W drugiej połowie Polska objęła prowadzenie 1:0 po bramce Jana Bednarka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Rafała Kujawy. Kolumbia także objęła prowadzenie 1:0 z Senegalem i nagle okazało się, że o drugim miejscu w tabeli zdecyduje... ilość żółtych kartek. Japonia miała ich mniej od Senegalu i zaczęła grać na czas. Przez ponad dziesięć minut kibice oglądali najbardziej żałosne momenty tych mistrzostw.

Polska ostatecznie wygrała 1:0 i z honorem pożegnała się z mistrzostwami świata w Rosji. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni przegrali 1:2 z Senegalem, a następnie 0:3 z Kolumbią. Trzy punkty na koncie to za mało, żeby myśleć o awansie. Podopieczni Adama Nawałki zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie.