Reprezentacja Polski może już wracać do domu. Fot. Emil Marecki / sport.egti.pl

Reprezentacja Polski może już wracać do domu

24.06.18 21:54   kyn   0

Początek spotkania był obiecujący, ale z minuty na minutę Kolumbia się rozkręcała i rozbiła reprezentację Polski 3:0. Podopieczni Adama Nawałki po dwóch porażkach odpadła z rywalizacji o mistrzostwo świata. Teraz pozostało ostatnie spotkanie z Japonią i można wracać do domu.

• Polska - Kolumbia 0:3 (0:1)

0:1 - Mina (39), 0:2 - Falcao (70), 0:3 - Cuadrado (75)

Polska: Szczęsny – Piszczek, Bednarek, Pazdan (80 Glik) – Bereszyński (72 Teodorczyk), Krychowiak, Góralski, Rybus – Zieliński, Lewandowski, Kownacki (58 Grosicki)

Kolumbia: Ospina – Arias, Sanchez, Mina, Mojica – Aguilar (32 Uribe), Barrios – Cuadrado, Quintero (73 Lerma), James – Falcao (78 Bacca)

Trener Nawałka dokonał kilku zmian po meczu z Senegalem. Przede wszystkim w obronie od pierwszej minuty pojawił się Jan Bednarek, a Polacy wyszli w ustawieniu z trójką obrońców. W wyjściowym składzie zabrakło Kamila Grosickiego i Kuby Błaszczykowskiego, za to w pomocy pojawili się Jacek Górlaski i Dawid Kownacki.

Polacy zaczęli ostro i poprawnie w obronie, jednak nie potrafili wykorzystać stworzonej przewagi. Z minuty na minutę Kolumbijczycy czuli się na boisku coraz lepiej, dobrze rozgrywając atak pozycyjny i odcinając od podań Roberta Lewandowskiego. Biało-Czerwoni oddali dwa niecelne strzały. Rywale Polaków atakowali coraz śmielej, szczególnie aktywny po prawej stronie był Cuadrado . W końcu w 39. minucie Kolumbia szybko wykonała rzut rożny, dośrodkowywał James Rodriguez a piłkę głową do bramki wpakował Yerri Mina. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie Polacy bili głowa w mur, a Kolumbijczycy kontrolowali sytuację. Wynik spotkania w 70. minucie podwyższył Radamel Falcao po kontrze i dobrym zagraniu Quintero.  Wynik spotkania w 75. minucie ustalił Cudrado, wykorzystując fantastyczne podanie Jamesa Rodrigueza.

W czwartek mecz o honor z reprezentacją Japonii.