Stomil jest już po pierwszym treningu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Stomil jest już po pierwszym treningu. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Pierwsze ruchy kadrowe w drużynie Stomilu Olsztyn

21.06.18 19:14   em   13  

Piłkarze Stomilu Olsztyn wrócili do zajęć. Na pierwszym treningu przed startem sezonu 2018/2019 pojawił nowy testowany bramkarz oraz spora grupa juniorów olsztyńskiego klubu.

Trener bramkarzy Sylwester Wyłupski na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji czterech bramkarzy, w tym byłego zawodnika Rakowa Częstochowa Filipa Wichmana oraz wypożyczonego na ostatni sezon do Mławianki Mława Adriana Serowca. Był oczywiście Piotr Skiba oraz Michał Leszczyński, ale temu drugiemu kończy się umowa z klubem i nie wiadomo, czy zostanie. Z zespołu odszedł Jakub Miszczuk, ale to oczywiste, bo w poprzednim sezonie nie zagrał w żadnym meczu I ligi.

W nadchodzącym sezonie w Stomilu nie zagrają napastnicy: Paweł Abbott, Tomasz Zahorski oraz Artur Siemaszko. Do Lechii Gdańsk powrócił Daniel Mikołajewski, który wiosną nie przebił się do składu. Na testach w Śląsku Wrocław przebywa Marcel Ziemann, ale nawet jak do Olsztyna na pewno nie wróci, bo trener nie widzi go u siebie w zespole. Na przedłużenie kontraktu nie zdecydował się Wiktor Biedrzycki, ale zawodnik jeszcze nie wie, gdzie będzie grał w następnym sezonie. W Olsztynie nie zobaczymy już także Daniego Ramíreza, który wiosną przegrał rywalizację o skład z Grzegorzem Lechem.

W najbliższym czasie na treningach z zespołem mają się pojawić byli zawodnicy Stomilu - Dominik Kun oraz Łukasz Jegliński.

Kamil Kiereś na pierwszych zajęciach będzie sprawdzał przydatność zawodników z grup juniorskich Stomilu. Na liście są: Maciej Serbintowicz, Hubert Szramka, Filip Wójcik, Adam Bognacki, Paweł Grzybowski, Adam Paliwoda oraz Aleksander Tomasz.

Stomil Olsztyn wrócił do zajęć

Tagi: Stomil Olsztyn Filip Wichman

Komentarze

  1. 24.06.18 23:56 przyszłość bez balastu

    Marcel powodzenia bo masz umiejętności. Dzięki za grę Stomilu. Jegliński? Podpiszcie od razu umowę na trenowanie młodzieży bo do gry na poziomie 1 ligi już nie nadawał się jak był jeszcze w Stomilu ostatnio. Po co nerwy i marnować pieniądze. Stawiać na młodych. Jak nie stąd to spoza. Chłopaki z 4 ligi za pensję Zachorskiego będą wypruwać z siebie flaki.

  2. 23.06.18 20:14 Żenada

    Emilu myślę, że w artykule pisząc o Ziemannie gdybyś zasięgnął bardziej języka to wiedziałbyś, że choćby Kiereś błagał Marcela o zostanie w Stomilu i proponował bajońskie pieniądze to i tak chłopak by nie chciał na to niestety przystać.

  3. 23.06.18 16:00 smiech na sali

    Dalej to samo od lat.Nie ma w tym klubie dalej zadnej polityki transferowej.Nie wiadomo kto za to odpowiada.To jest niesamowita amatorka.Po co Stomilowi Jeglinski?To sa zarty z pogrzebu.Panie Kieres, jesli w tym klubie nikt sie tym nie zajmuje, bo nie chce, ale nie potrafi, to niestety musi sie Pan tym zajac.Bo to Pan bedzie odpowiadal za wynik.Szczerze z reka na sercu,jesli Pan chce budowac zespol 1 ligowy na takich zawodnikach jak Jeglinski, to niech Pan od razu zrezygnuje.Czy transfery Zahorskiego i Abbotta dalej nic nie nauczyly?Czy ten klub ma naprawde za duzo pieniedzy, by wydawac kase na zawodnikow z 4 ligi?Czy Stomil dalej jednak jak by nie bylo 1 ligowy klub ma by smietnikiem zbierajacym wszystkich grajkow ze wszystkich lig, ktorym sie kariera nie powiodla?Czy to znow dalej Borowicz oklamuje wszystkich wokolo, bo dalej sa jakies finansowe zaleglosci i nie ma zadnej kasy przynajmniej chociaz na jakies przyzwoite transfery?Jesli tak by dalej mialo byc, to po co wogole od lat i co roku doslownie po trupach utrzymywac ten klub w 1 lidze??? Kiedy skonczy sie wreszcie ta zenada?

  4. 22.06.18 10:32 kbic

    a codo Igły odszedl zblaznil sie i wraca z podkulonym ogonem ale jak bedzie w formie to da wecej niz Ramirez Kun mlody wyjechal chcial sie sprawdzic ja jestem za jego powrotem bo tutaj moze sie odbudowac mam nadzieje ze nie ma pomysly sciagnac tutaj Czarneckiego nie WYPIERDALA!!!

  5. 22.06.18 10:30 kibic

    Zahorski moze i mial Stomil w sercu moze ma ale zachowal sie hujowo symulujac jaks chorobe bo niechcialo mu sie grac!!

  6. 22.06.18 08:32 tegi

    Zahorskiegp troche szkoda, przed runda wiosenna pokazal ze strzelac potrafi, mog zostac asystentem trenera wchodzacym do gry na 20 min, gdyz Stomil mial zawsze w serduchu

  7. 22.06.18 06:00 KIBIC

    Znowu jesteście lepsi od trenera Przecież on utrzymał nas w lidze

  8. 21.06.18 22:04 Mirek

    Kun cieszył się jak dziecko jak Pogoń Siedlce wygrała ze Stomilem. Jegliński to trzecia liga. Trenerze są młodsi i ambitniejsi.

  9. 21.06.18 21:29 Zen

    Aghwan Papikjan jest wolnym zawodnikiem dlaczego go nie zaprosza na testy ? Naszych obroncow wkrecal w glebe

  10. 21.06.18 21:26 Kieres pobudka!

    Na cholere tej jeglinski?? Niech szuka normalnosci gdzies indziej . juz w jego miejsce niech lepiej sciagnie Kieres napastnika z prawdziwego zdarzenia! Kto jest odpowiedzialny za te powroty np welnicki??? Kieres jeglinskiego chyba nie ogladal w 4 lidze? Stomil powoli staje sie przytulkiem dla starych znajomych bezrobotnych=(

  11. 21.06.18 21:09 ACAB

    Nie brać szczurów, niech grają w Siedlcach!

  12. 21.06.18 20:47 Stomil

    Kun ok , ale po co Jegliński, który się nie łapał w słabych Siedlcach nawet na ławkę???

  13. 21.06.18 20:01 Zal

    Ale transfery.......

             _         
            | |        
  __ _  __ _| |_ _   _ 
 / _` |/ _` | __| | | |
| (_| | (_| | |_| |_| |
 \__, |\__,_|\__|\__, |
  __/ |           __/ |
 |___/           |___/ 
 

Najnowsze artykuły

Twitter