Auto załogi Mart Styl Rally Team. Fot Materiał prasowy załogi

Auto załogi Mart Styl Rally Team. Fot Materiał prasowy załogi

Grygorowicz przed Rajdem Kormoran

20.06.18 20:44   rys   0  

Przed nami kolejna eliminacja rajdowego cyklu Szuter Cup - 42. Rajd Kormoran. Tym razem zawodnicy i kibice spotkają się w pierwszy weekend wakacji w sercu Mazur – Mikołajkach. Sobota 23 czerwca przeznaczona jest na odbiór dokumentów i zapoznanie z trasą. O 18:30 odbędzie się też ceremonia startu na rynku w centrum Mikołajek. Niedziela 24 czerwca to zmagania na dobrze znanych z lat poprzednich odcinkach specjalnych, które swoje korzenie mają w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC.

W rajdzie wystart wystartuje Bartosz Grygorowicz wraz z nowym pilotem Marcinem Szeją.

Przed nami kolejny rajd oraz kolejne, kluczowe nowości w naszym zespole - mówi Bartosz Grygorowicz. - Na fotelu pilota zasiądzie utytułowany i doświadczony pilot – Marcin Szeja, nazwisko z pewnością nie obce rajdowym fanom. Marcin wraz ze swoim bratem Jarkiem z powodzeniem startują Fiestą R5 w Mistrzostwach Czech. Bardzo się cieszę, że ktoś taki zdecydował się mnie pilotować, chciałbym jak najwięcej wynieść z naszego wspólnego startu, z pewnością będę się w stanie sporo nauczyć od Marcina. Dobrą informacją jest fakt, że drugi raz na starcie (podobnie jak podczas Rajdu Podlaskiego) pojawimy się Subaru Imprezą N12, a więc bardziej zaawansowanym technicznie autem niż Subaru, którym do tej pory mieliśmy okazję jeździć. Co prawda w aucie jak i w mojej jeździe drzemią jeszcze spore rezerwy, ale kluczowe z pewnością będzie zachowanie chłodnej głowy i stopniowe poprawianie tempa. Naszym nadrzędnym celem będzie ponowne zwycięstwo w klasie Open, chociaż konkurencja będzie mocniejsza niż podczas ostatnich zawodów więc rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco.

- Bardzo się cieszę na start w Rajdzie Kormoran, ponieważ jest to kultowa impreza, której trasa pokrywa się z Rajdem Polski - mówi Marcin Szeja. - Mam na koncie ponad 100 rajdów, ale brakuje mi doświadczenia na nawierzchni szutrowej, więc kiedy pojawiła się możliwość startu, to od razu się zgodziłem. Tym bardziej, że Bartosz to lider w klasie Open i na pewno ma ambitne cele. Jestem przekonany, że w rajdówce znajdziemy wspólny język i wymienimy się cennymi doświadczeniami. Trasa rajdu nie jest długa, ma 55km podzielonych na 9 odcinków specjalnych, więc nie ma miejsca na błąd, trzeba jechać czysto i skutecznie bo trudno odrobić ewentualne straty. Krąży wiele pozytywnych opinii na temat cyklu Szuter Cup i nie mogę doczekać się startu w Mikołajkach.

Tagi: Bartosz Grygorowicz Mart Styl Rally Team Marcin Szeja Rajd Kormoran

Komentarze

        _ 
       (_)
 ___ ___ ___ _ 
 / __/ _ \/ __| |
| (_| __/\__ \ |
 \___\___||___/_|
         
         
 

Najnowsze artykuły

Twitter