Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Totalne rozczarowanie. Polska - Senegal 1:2

19.06.18 18:53   kyn   0

Po bezbarwnym i najeżonym błędami Polaków meczu, Biało-Czerwoni przegrali pierwsze spotkanie Mistrzostw Świata z Senegalem 1:2. Po pierwszej serii meczów Polacy zajmują ostatnie miejsce w grupie H.

• Polska - Senegal 1:2 (0:1)

0:1 - Cionek (s) 38, 0:2 - Niang 60, 1:2 - Krychowiak 86

Polska: Szczęsny - Piszczek (83 Bereszyński), Cionek, Pazdan, Rybus - Błaszczykowski (46 Bednrek), Krychowiak, Zieliński, Grosicki - Milik (7 Kownacki), Lewandowski

Senegal: N'Diaye - Wagué, Sané, Koulibaly, Sabaly - Sarr, N'Diaye (87 Kouyaté), Guèye, Mané - Niang (75 Konate), Diouf (N'Doye 61)

Trener Adam Nawałka zaskoczył mocnym, ofensywnym zestawieniem. W podstawowej jedenastce znalazło się miejsce dla dwóch napastników: Arkadiusza Milika oraz Roberta Lewandowskiego. W bramce nie było żadnego zaskoczenia. Od pierwszej minuty bramki Polski strzegł Wojciech Szczęsny. W naszej sondzie przed tym spotkaniem bramkarz Juventusu Turyn otrzymał 60 procent głosów, na to, że on, a nie Łukasz Fabiański zagra w spotkaniu przeciwko Senegalowi. Na środku obrony spodziewano się występu Jana Bednarka, ale Adam Nawałka postanowił wystawić Thiago Cionka. Kamil Glik nie jest jeszcze gotowy na walkę na 100 procent na boisku.

Pierwsza połowa to atak pozycyjny Polaków i bardzo rzadkie kontry Senegalu. Po jednej z nich i strzale Gueye w 38. minucie, Thiago Cionek skierował piłkę do bramki, myląc całkowicie Szczęsnego. Strata bramki nie spowodowała huraganowych ataków Biało-Czerwonych, którzy grali bez polotu i bez pomysłu.

Od początku II połowy wydawało się, że Polacy wyrównają, jednak to Senegalczycy, po błędzie Krychowiaka i wprowadzonego po przerwie Jana Bednarka, oraz niepewnym wyjściu Szczęsnego, podwyższyli prowadzenie w 60. minucie. Zamieszanie wykorzystał M'Baye Niang.

Honorową bramkę dla Polaków strzelił w 86. minucie Krychowiak, wykorzystując dośrodkowanie Kamila Grosickiego z rzutu wolnego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

W niedzielę (godz. 20) "Biało-Czerwonii" zagrają z Kolumbią, która w pierwszym meczu niespodziewanie przegrała 1:2 z Japonią.