Bramkę na 1:0 strzelił Robert Lewandowski. Fot. sport.egit.pl

Polska prowadziła z Chile 2:0, ale ostatecznie zremisowała 2:2

08.06.18 22:44   rys   0

W Poznaniu reprezentacja Polski rozegrała przedostatnie spotkanie towarzyskie przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Rosji. Podopieczni Adama Nawałki zagrali z Chile. Polska prowadziła w tym meczu 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. We wtorek mecz z Litwą w Warszawie, a następnie wylot do Rosji.

• Polska - Chile 2:2 (2:1)

1:0 - Lewandowski (30), 2:0 - Zieliński (34), 2:1 - Valdés (38), 2:2 - Albornoz (56)

Polska: Szczęsny (46 Fabiański) - Piszczek (46 Cionek), Bednarek, Pazdan, Rybus (82 Bereszyński) - Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (46 Milik), Zieliński, Grosicki (67 Góralski) - Lewandowski (74 Teodorczyk)

Adam Nawałka chyba nikogo nie zaskoczył wystawiając w bój na Chile taką jedenastkę, chociaż eksperci przed tym meczem spodziewali się od pierwszej minuty w składzie Arkadiusza Milika, który miał nadrabiać zaległości z sezonu klubowego. Napastnik Napoli po kontuzji grał jednak zdecydowanie więcej niż Jakub Błaszczykowski ( VfL Wolfsburg), który na skrzydle pojawił się od początku meczu z Chile. Na kontuzji barku Kamila Glika skorzystał Jan Bednarek. Środkowy Southampton mógł pokazać się przed publicznością w Poznaniu od pierwszej minuty. Dla byłego zawodnika Lecha Poznań było to pierwsze spotkanie w reprezentacji Polski od pierwszej minuty, wcześniej zagrał tylko kilka minut w meczu z Kazachstanem (3:0).

Jak padały bramki?

• 1:0 - Krychowiak rewelacyjnie przejął piłkę i podał do Lewandowskiego. Najlepszy napastnik reprezentacji Polski nie zastanawiał się tylko oddał strzał zza pola karnego i piłką ugrzęzła w siatce.
  • 2:0 - Przy kolejnym golu ponownie udział miał Krychowiak, który podał do Grosickiego, a ten wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na piąty metra do Zielińskiego, który nie pomylił się w tej sytuacji.
  • 2:1 - Kontaktową bramkę strzelił Valdes, który nie był pilnowany w polu karnym przy dośrodkowaniu i bez problemu pokonał strzałem głową Szczęsnego. Były piłkarz Stomilu Olsztyn - Cezary Kucharski tak ocenił ten błąd obrony reprezentacji Polski:

• 2:2 - Albornoz mocno uderzył z 18. metrów i nie dał żadnych szans Fabiańskiemu.

Chile w tym spotkaniu towarzyskim miało pokazać jak może wyglądać spotkanie z naszym grupowym rywalem z Ameryki Południowej - Kolumbią. W eliminacjach do mistrzostw świata, do których nasz piątkowy rywal się nie zakwalifikował, Chile zremisowało z Kolumbią 1:1 u siebie oraz 0:0 na wyjeździe.

Teraz podopieczni Adama Nawałki zagrają we wtorek (12 czerwca, godz. 18) towarzysko z Litwą, a następnie wylecą do Soczi, gdzie znajduje się baza reprezentacji Polski w Rosji. Pierwszy mecz nasza kadra zagra 19 czerwca z Senegalem.

Grupowi rywale reprezentacji Polski w piątkowy wieczór przegrali swoje towarzyskie spotkania. Senegal uległ 1:2 Chorwacji, a Japonia 0:2 Szwajcarii.