Zdjęcie jest ilustracją do tesktu. Fot. sport.egit.pl

Kto nie był, niech żałuje! Warmia Energa wygrała z wiceliderem

13.05.18 17:40   kyn   3

Trapiona kontuzjami Warmia Energa Olsztyn pokonała AZS Uniwersytet Warszawski Warszawa 29:20. Takich emocji w hali Urania dawno nie było, a o charakterze olsztynian niech świadczy fakt , że na boisku drugiej połowie musiał pojawić się w roli zawodnika z pola trzeci bramkarz Warmii Kacper Kłodziński.

• Warmia Energa Olsztyn - AZS UW Warszawa 29:20 (12:6)

Warmia Energa: Gawryś, Pikura - Hegier 4, Idzikowski, Pasymowski 2, Sikorski 7, Golks 5, Żółtak 1, Dzieniszewski 6, Koledziński 2, Kłodziński 2.

Mecz otworzył karny wywalczony przez Daniela Żółtaka, ale niewykorzystany przez Radka Dzieniszewskiego. Goście nie zmarnowali sytuacji i wyszli na prowadzenie. Wyrównał w kolejnej akcji Żółtak. Dobrze w bramce pokazywał się Mateusz Gawryś, który wrócił do gry po kontuzji kciuka. Po 5 minutach Warmiacy prowadzili 2:1. Niestety oprócz dobrego rzutu Dzieniszewskiego, olsztynianie zmarnowali dwie akcje i goście stanęli przed szansa na wyrównanie stanu rywalizacji. Też się pomylili i Warmia mogła wyjść na prowadzenie 4:2. Gawryś znów pokazywał swój kunszt i pozwoliło to Warmii uzyskać czterobramkową przewagę. Po 15 minutach było 6:2. Przez 4 minuty żadna z drużyn nie rzuciła bramki. W końcu Dzieniszewski tym razem wykorzystał karnego po faulu na Michale Sikorskim. Warmiacy nie zwalniali tempa, a nadal w bramce olsztynian cuda czynił Gawryś.

W 25. minucie, po 18 minutach gry goście dołożyli kolejną bramkę i Warmia po kontrze Wojciech Golksa prowadziła 11:3. Za chwile Akademicy z Warszawy wywalczyli 3 rzuty karne pod rząd. Dwa wykorzystali a jeden został wybroniony przez Jakuba Pikurę. Niestety karę dwóch minut dostał Żółtak i powstało wielkie zamieszanie. Trener olsztynian nie zszedł z boiska podczas wykonywania karnego. Bardzo długo sędziowie stolikowi i boiskowi wyjaśniali nieporozumienie. Warmia nie umiała spokojnie dograć końcówki tej cześć gry i na przerwę zeszła prowadząc 12:6 po kończącym grę celnym rzucie gości.

Drugą połowę też otworzył karny, ale tym razem dla gości. Drugi raz z rzędu Pikura obronił rzut z 7 metrów i znów w polu bramkowym faulowany został Sikorski. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny i Warmia prowadziła 13:6. Niestety drugą karę dostał Zółtak. Poważnej kontuzji doznał Sebastian Koledziński w 34. minucie i musiał opuścić parkiet. Goście zwietrzyli swoją szansę i rzucili dwie bramki z rzędu. Na boisku musiał się pojawić Bartosz Idzikowski a rozgrywającym został Golks. Swoją pierwszą bramkę rzucił Tomasz Pasymowski.

Na boisku doszło do przepychanek i sędziowie pokazali dwie czerwone kartki, jedną dla Idzikowskiego. Goście ponownie wywalczyli karnego i ponownie lepszy okazał się Pikura. W 38. minucie było 15:8 a na ławkę kar powędrował Golks. W 40. minucie trzecia karę dostał Żółtak, a w konsekwencji czerwona kartkę. Na boisku musiał pojawić się Kacper Kłodziński jako zawodnik z pola. Po 45. minutach było 19:12. Olsztynianie pokazywali niezwykły hart ducha i nie dali zniwelować przewagi. Po 52 minutach było 22:14. W 57. minucie Kłodziński po ładnym wejściu ze skrzydła zdobył swoja pierwszą bramkę w barwach Warmii! po dwóch minutach trafił kolejny raz! Po niesamowitym meczu Warmiacy ostatecznie wygrali to spotkanie 29:20.

Kolejny mecz Warmiacy zagrają za tydzień z Mazurem Sierpc.