Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Materiał prasowy klubu

Rychta z sukcesami w Koninie

02.05.18 07:51   rys   0

W dniach 30 kwietni - 1 maja w Koninie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szermierce szablą - będąca jednocześnie mistrzostwami Polski juniorów młodszych.

Mieszkaniec Olsztyna - Krzysztof Rychta - wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn - obecnie reprezentant MUKS Victor Warszawa zajął w turnieju indywidualnym 12 miejsce - najwyższa lokata zawodników męskich z Olsztyna. W fazie walk grupowych wygrał 8 z 12 pojedynków. W fazie pucharowej zwyciężył z zawodnikiem KKSz Konin Kacprem Łętowskim 15:12 , a uznając wyższość, po bardzo wyrównanym pojedynku, reprezentanta AZS AWF Warszawa Rafała Gałeckiego 13:15 został sklasyfikowany w pierwszej szesnastce Mistrzostw. W turnieju drużynowym - w drużynie MUKS Victor Warszawa - pokonując drużyny Akademii Integracji (45:23), ZKS Sosnowiec (45:39), Dragona Łódź (45:43) oraz w finale drużynę gospodarzy - KKSz Konin 45:43 zdobył tytuł drużynowego Mistrza Polski Juniorów Młodszych 2018 roku.

Krzysztof Rychta jest kolejnym wychowankiem UKS Hajduczek Olsztyn, który godnie reprezentuje nasze miasto i region w barwach warszawskiego klubu.

Na codzień trenuje pod kierunkiem trenerów Roberta Mrówczyńskiego, Adama Sęczka oraz Adama Sobczyka.