AZS UWM Olsztyn. Fot. Mateusz Lewandowski

AZS UWM Olsztyn zwycięzcą turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski

09.04.18 08:00   rys   0

W miniony weekend Olsztyn po raz kolejny był gospodarzem półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Przez 3 dni, 13 ekip na 2 sportowych obiektach rywalizowało o awans do turnieju finałowego AMP, który w dniach 26-29 kwietnia zostanie rozegrany w Poznaniu. Eliminacje wygrali siatkarze UWM-u Olsztyn.

W sumie rozegrano 34 ciekawych i bardzo emocjonujących spotkań, a podczas wielu z nich kibice byli świadkami niezwykłej dramaturgii oraz wielu zwrotów akcji. Turniej wygrała drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pokonując 2:0 w finale Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku. Trzecie miejsce zajęła drużyna Akademii Leona Koźmiskiego w Warszawie, która pokonała 2:1 Politechnikę Łódzką.

Klasyfikacja końcowa: 1. UWM w Olsztynie (awans do turnieju finałowego), 2. WSWFiT w Białymstoku (awans do turnieju finałowego), 3. ALK w Warszawie (awans do turnieju finałowego), 4. Politechnika Łódzka (awans do turnieju finałowego), 5. WAT w Warszawie, 6. Politechnika Warszawska, 7. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, 8. WSM w Warszawie, 9. SGGW w Warszawie, 10. SGH w Warszawie, 11. Uniwersytet Łódzki, 12. OSW w Olsztynie, 13. Uniwersytet Warszawski.

Tagi: AZS UWM Olsztyn AZS UWM Olsztyn - siatkówka OSW Olsztyn