Rdość zawodniczek KKS-u po zwycięstwie. Fot. sport.egit.pl

Tym razem nerwy nie zawiodły. KKS utrzymał się w I lidze. FOTORELACJA!

27.03.18 18:41   kyn   3

W decydującym o utrzymaniu się w I lidze III meczu fazy play-out, KKS Olsztyn wyraźnie pokonał KWK Construction Basket25 II Bydgoszcz 100:70 . Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła Ksenia Zajączkowska (29).

• KKS Olsztyn - KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz 100:70 (27:20, 28:24, 25:15, 20:11)

KKS: Markiewicz 21, Mońko 3, Wichłacz 19, Zajączkowska 29, Zdrada 3 oraz Bałdyga 2, Kalinowska 13, Żukowska, Michalak, Sztąberska 10.

Mecz otworzyli goście i Basket 25 prowadził 3:0. Bardzo zmotywowane olsztynianki jednak szybko wyrównały i wyszły na prowadzenie 10:3 w 4. minucie. Dobrze rzucały Ksenia Zajączkowska i Joanna Markiewicz, Bydgoszczanki potrafiły się jednak odgryźć i doszły KKS na 3 punkty. Podopieczne trenera Sztąberskiego ponownie zbudowały spora przewagę, ale roztrwoniły ja i na 2 minuty do końca kwarty było tylko 19:16. Końcówka znów należała do KKS-u i ta część zakończyła się wynikiem 27:20 po efektownej trójce Zajączkowskiej.

Druga kwartę rozpoczęły dwa niecelne rzuty osobiste Zajączkowskiej, a pierwsze punkty rzuciły zawodniczki z Bydgoszczy. Wydawało się, że olsztynianki utrzymają bezpieczną przewagę, jednak popełniły kilka błędów i 5 fauli. W 5. minucie kwarty było 33:32. Poddenerwowane tym gospodynie podkręciły tempo i szybko rzuciły 8 punktów, Bydgoszcz odpowiedziała 4 punktami. Olsztynianki 5 razy pod rząd próbowały trafić za trzy, jednak nieskutecznie. W końcu ta sztuka udała się Jolancie Wichłacz i na 2. minuty przed długa przerwą było 46:41. Tym razem celna trójka popisała się Markiewicz, ale bydgoszczanki odpowiedziały tym samym. KKS dołożył jeszcze dwa przechwyty i kontry Markiewicz i Zajączkowskiej i na przerwę schodził prowadząc 55:44.

Po przerwie olsztynianki zaczęły bardzo mocno. Celna trójka Markiewicz i kilka akcji podkoszowych pozwoliło powiększyć przewagę do 16 punktów w 4. minucie gry. Przez kolejne 2 minuty prowadzenie wzrosło do 23 punktów, ale olsztynianki znów szybko popełniły 5 fauli, a z parkietu musiała zejść za 5 przewinień indywidualnych Justyna Michalak. Olsztyniankom udało się jednak kontrolować grę i ta cześć meczu zakończyła się wynikiem 80:59.

Przez pierwsze 5 minuty ostatniej części meczu olsztynianki nie potrafiły trafić do kosza. Na szczęście rywalki też nie grzeszyły skutecznością i wynik brzmiał 80:65. W końcu trafiła Wichłacz i skontrowała po przechwycie Adrianna Kalinowska. KKS wrócił na dobre tory i stopniowo powiększał przewagę. Na minutę przed końcem było 97:67 i nic już nie mogło zagrozić olsztyniankom.

KKS Olsztyn - KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz 100:70