Joanna Markiewicz poprowadził zespół do zwycięstwa. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

KKS Olsztyn nadal w grze. Wszystko wyjaśni się za tydzień

17.03.18 14:41   rys   3

Olsztyńskie koszykarki wróciły z dalekiej podróży. Tak to należy określić. Tydzień temu olsztyński zespół przegrał we własnej hali, ale teraz udało się wygrać w Bydgoszczy i o utrzymaniu w I lidze zdecyduje trzecie spotkanie.

• KWK Construction Basket 25 II Bydgoszcz - KKS Olsztyn 83:94 (19:26, 22:26, 24:18, 18:24)

KKS: Markiewicz 23, Mońko 27, Wichłacz 11, Zajączkowska 24, Zdrada, Bałdyga 2, Kalinowska 2, K. Żukowska, Michalak 2, Sztąberska 3

Po pierwszych dwóch kwartach KKS Olsztyn pewnie prowadził w Bydgoszczy. Dopiero pod koniec trzeciej kwarty rywalki zaczęły zbliżać do KKS-u. Tym razem jednak olsztyński zawodniczki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego pokonały rywali i pokazały, że zasługują na grę w I lidze. Teraz to już także tylko historia i o utrzymanie zdecyduje kolejne spotkanie.

- Zaczęło się fatalnie dla nas bo od 0:10. Udało się nam jeszcze w pierwszej kwarcie wyjść na prowadzenie. I do końca nie było to łatwe spotkanie, bo w czwartej kwarcie rywalki dogoniły nas na jeden punkt. Wytrzymaliśmy nerwowo, nie chcieliśmy szybko nadrabiać straconej przewagi. Graliśmy cierpliwe w ataku pozycyjnym i to przyniosło skutek. Mimo tego, że sędziwe gwizdali straszną "aptekę", bo do przerwy mieliśmy około 20 przewinień, a rywalki tylko 8. Wytrzymaliśmy to i tylko jedna zawodniczka (Justyna Michalak - red.) skończyła z pięcioma faulami.

Trzeci mecz KKS-u z Bydgoszczą odbędzie się dopiero we wtorek (27 marca). W następny weekend obydwa zespoły mają turniej mistrzostw Polski juniorek.