Warmia Energa Olsztyn. Fot. sport.egit.pl

Pewna wygrana Warmii Energa

11.03.18 17:25   kyn   0

Podopieczni Daniela Żółtaka bez problemów poradzili sobie z osłabioną Gwardią Koszalin. Warmia Energa Olsztyn wygrała 30:26.

• Warmia Energa Olsztyn - Gwardia Olsztyn 30:26 (13:10)

Warmia Energa: Kłodziński, Pikura - Królik 4, Hegier, Pasymowski, Sikorski 3, Golks 1, Żółtak 1, Deptuła 3, Dzieniszewski5, Malewski 9, Koledziński 4.

Goście przyjechali do Olsztyna tylko w 10 i wydawało się, że będzie to dla Warmiaków łatwa przeprawa. Mecz rozpoczął się od dobrej gry olsztynian i szybkiego prowadzenia Warmii 4:0, po trzech trafieniach Marcina Malewskiego i jednym Sebastiana Koledzińskiego. Po 5 minutach do głosu doszli jednak goście i tylko dzięki dobrym obronom Kacpra Kłodzińskiego Warmia cały czas prowadziła. Po 15 minutach było 8:6. Jakub Pikura obronił karnego, ale wobec dobitki gości był bezradny. Przez 3 minuty obie drużyny nie potrafiły zdobyć bramki. W 20. minucie wynik brzmiał 9:7. W swoje ręce wziął sprawę Malewski i rzucił dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego. Grający asystent trenera wywalczył następny rzut, jednak nie trafił z linii 7 metrów. Na 5 minut przed końcem I części gry było 12:9. W 28. minucie rzut karny dla gości wykonywał bramkarz gości. Najpierw nie udało mu się pokonać Pikury, ale Warmiacy popełnili błąd zmiany i powtórzony rzut był już skuteczny. Praktycznie do końca połowy olsztynianie musieli grać w podwójnym osłabieniu. Ta część gry zakończyła się prowadzeniem Warmii 13:10.

Drugą połowę rozpoczął rzut karny, pewnie zamieniony na bramkę przez Malewskiego i przepiękna "wkrętka" Radka Dzieniszewskiego. Kapitan olsztyńskiej drużyny dołożył jeszcze dwie udane kontry i po 36. minutach było 17:11. Warmiacy już całkowicie kontrolowali mecz, nie pozwalając niwelować swojej przewagi gościom. Wszystkie rzuty karne dla Gwardii wykonywał bramkarz Henryk Rycharski i zdobył tak 4 bramki. Po 50. minutach gry było 26:20. W bramce ju do końca spotkania stanął Pikura, zmieniany przez Kłodzińskiego tylko na karne. Olsztynianie nie dali rozpędzić się gościom, choć przydarzyło się im kilka błędów w ataku. Na ostatnie 13 sekund meczu na ławkę został odesłany zawodnik Gwardii, a karnego nie wykorzystał Michał Sikorski. Ostatnią akcją meczu był karny dla Gwardii, pewnie wykorzystany przez bramkarza przyjezdnych.Warmiacy pewnie wygrali 30:26.

Kolejny mecz olsztynianie zagrają już we wtorek, kiedy to w ramach Pucharu Polski podejmą Vive Kielce.W sprzedaży zostało jeszcze 500 biletów na to hitowe spotkanie. W Sprzedaży dostępne będą przed meczem.