Ostatni bieg City Trail odbył się w sobotę 10 marca. Fot. Materiał prasowy organizatorów

Ostatni bieg City Trail odbył się w sobotę 10 marca. Fot. Materiał prasowy organizatorów

Worobiec i Lisowska najlepsi w finałowym biegu City Trail

10.03.18 22:34   rys   0  

Od 30 września 2017, co miesiąc nad Jeziorem Długim odbywały się przełajowe biegi City Trail z Nationale-Nederlanden na dystansie 5 km. W sześciu leśnych imprezach wzięło udział łącznie ponad 2800 zawodników - 2192 dorosłych oraz 643 dzieci. Ostatni bieg odbył się w sobotę 10 marca.

Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w zawodach City Trail biegało średnio 472 uczestników – 365 dorosłych i 107 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowano we wrześniu – 417 dorosłych oraz 129 dzieci.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się 366 dorosłym oraz blisko 100 dzieciom. Wśród nich najlepszym został Paweł Pszczółkowski, drugie miejsce wywalczył Dawid Worobiec, a trzecie Paweł Najmowicz. W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska, drugą lokatę zajęła Aleksandra Wiśniewska, a trzecią – Marta Stańczuk. W sobotnim – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli wspomniani już Dawid Worobiec (16:26) i Aleksandra Lisowska (18:23).

- Cykl City Trail to dla mnie świetne treningi crossowe, w niełatwym terenie, dające możliwość sprawdzenia aktualnej dyspozycji. Ostatni start w edycji jest dla mnie zawsze sprawdzianem i wyznacznikiem, na jakim poziomie się znajduję u progu sezonu wiosennego. Tak było i tym razem. Po dzisiejszym biegu wiem, że gdyby nie było błota i lodu na ścieżkach, mogłabym powalczyć o rekord trasy. Ale i tak jestem przeszczęśliwa, bo mimo trudnych warunków biegło mi się naprawdę luźno. Co się odwlecze, to nie uciecze - mam nadzieję, że kolejną edycję rozpocznę z rekordem – podsumowała Aleksandra Lisowska, brązowa medalistka mistrzostw Polski w półmaratonie z 2017 roku.

Podczas sobotniego biegu jedna z uczestniczek świętowała swoje urodziny. Agnieszka wraz z przyjaciółmi postanowiła „podwójną dwudziestkę” uczcić przełajową piątką City Trail. Tuż przed metą na ręce wzięło ją dwóch panów i przeniosło przez linię mety. Celebrując ukończenie biegu i wspomnianych urodzin Agnieszka powiedziała:

- W tym sezonie jest to dopiero mój pierwszy bieg City Trail. Startowałam w poprzednich latach, od początku pojawienia się cyklu nad Jeziorem Długim. Było to jeszcze pod starą nazwą „zBiegiemNatury”. Zajmowałam nawet miejsca na podium w kategoriach wiekowych ogólnego podsumowania. Wracając do urodzin, polecam wszystkim taką formę świętowania, a jeszcze w gronie biegowych „świrusów” to naprawdę wymarzone urodziny. W przyszłym sezonie postaram się częściej startować i być może powalczę o jakieś wyższe miejsce w nowej kategorii wiekowej. Pogoda do biegania była znakomita, co prawda błotnista nawierzchnia utrudniała nieco rywalizację, ale mnie takie warunki odpowiadają. Sport od zawsze był w moim życiu, bieganie zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, przed laty uprawiałam go nawet bardziej wyczynowo startując w barwach „Gwardii” Olsztyn. Obecnie bawię się bieganiem, nawet znacznie dłuższym, bo startowałam już w biegach ultra, chociażby w Chudym Wawrzyńcu w Beskidzie Żywieckim. Linię mety minęło w sobotę 287 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 100 młodych adeptów biegania.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 3 kwietnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody.

Ostatni bieg City Trail

Tagi: City Trail

Komentarze

           
           
 ___ _  _ ___ __ _ 
/ __| | | / __|/ _` |
\__ \ |_| \__ \ (_| |
|___/\__, |___/\__,_|
   __/ |     
   |___/      
 

Najnowsze artykuły

Twitter