Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zły stan murawy. Stomil nie zagra z Ruchem Chorzów

10.03.18 16:25   rys   10  

Sędziowie spotkania Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów podjęli decyzję o odwołaniu meczu I ligi. Powód? Zły stan murawy olsztyńskiego obiektu.

W tym sezonie już trzeci raz spotkanie Stomilu zostało odwołane z powodu złego stanu murawy olsztyńskiego obiektu. W 2017 roku dwa razy do Olsztyna na wycięczkę przyjeżdżali piłkarze Wigier Suwałki.

Tym razem Stomil mógł w środku tygodnia zgłosić do Polskiego Związku Piłki Nożnej informację, że murawa nie będzie się nadawała do gry. Nikt tego nie zrobił i dlatego decyzja o odwłaniu zapadła dopiero godzinę przed meczem. Sędziowie w obawie o zdrowie piłkarzy podjęli decyzję, że w takich warunkach nie można rozegrać pierwszoligowego spotkania.

- Wszyscy odpowiedzialni za boisko przez cały tydzień stawali na głowie, żeby ta murawa nadawała się do gry - powiedział rzecznik prasowy OSiR-u Zbigniew Szymula. - Po piątkowym armagedonie, dzisiaj (sobota - red.) od rana na murawie pracowało 10 pracowników. Usunięto całą wodę, którą dało się usunąć. Użyliśmy do tego specjalnych maszyn. W moim przekonaniu ta murawa nadawała się do gry. To samo powiedział Krzysztof Warzycha, asystent trenera Ruchu Chorzów, bo w gorszych warunkach grało się w piłkę. Z tego co wiem i są to informacje sprawdzone, to nie chciał grać przede wszystkim trener Ruchu (Juan Ramón Rocha - red.). Wkradła się nerwowość w tę sytuację i podjęto taką, a nie inną decyzję. Sędziowie bali się o zdrowie zawodników i także to rozumiem. Natomiast, my jako OSiR wykonaliśmy wszystko, co możliwe w tej szerokości geograficznej, 10 marca, przy tych warunkach pogodowych, gdzie na jeziorach jest kra, a wszyscy chodzą w kurtkach i czapkach.

Innego zdania był bramkarz Stomilu Olsztyn Michał Leszczyński. - Niestety murawa nie była dobrze przygotowana i decydując się na grę w takich warunkach, zdalibyśmy się na przypadek - mówił zawodnik, który przewidziany był do gry w pierwszym składzie. - Uważam, że ten mecz nie miałby nic wspólnego z piłką nożną. Mogę to powiedzieć ze swojej perspektywy, bo byłem w obu polach karnych i była tragedia. Błota było po kostki. Mi na pewno nie ułatwiałoby to roboty.

W przyszłym tygodniu poznamy decyzję, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie, czy jednak olsztyński Stomil zostanie ukarany walkowerem.

Rozmowa z Pawłem Głowackim:

Zły stan murawy przed meczem Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów

Tagi: Stomil Olsztyn Ruch Chorzów

Komentarze

  1. 11.03.18 12:28 linda

    Z nieoficjalnych informacji Stomil będzie chciał wycofać się z rozgrywek 1 ligi powód narazie nie znany valkower dla ruchu Chorzów .

  2. 10.03.18 22:42 zorro

    Przestańta się czepijać, nie mata innych tematów tylko chłopcom krzywde robita. Niech ktuś powie kiedy nowy stadion, no kiedy kiedy

  3. 10.03.18 19:48 kolo

    Prawdopodobnie ruch wysyła wniosek do PZPN o przyznanie walkower dla Chorzowa brawo prezes brawo zarząd 2liga

  4. 10.03.18 18:03 zorro

    A najgorsze jest pieprzenie co niektórych, że ktoś się uwziął na Stomil bo daleko. Na Śląsk też daleko. Do Białegostoku czy Suwałk, jeszcze dalej. Nie mówiąc o Pogoni Szczecin. A Dyrektor OSIR-u dawno powinien polecieć, bo jak nie jest w stanie przygotować murawy to się mecz przekłada, chyba że Ruch nie chciał, by oszczędzić kosztów, albo planuje się przeniesienie do Ostródy.

  5. 10.03.18 18:00 zorro

    Biorąc pod uwagę klimat w Polsce to z góry wiadomo że od XII do IV w Polsce jest zima. W hokeja też nie ma rozgrywek latem. PZPN powinien zaplanować ligę od sierpnia do listopada z uwzględnieniem kolejek w środę i weekend a potem od kwietnia od końca czerwca i problem z głowy. jak śnieg przysypie to i na sztucznej murawie nie ma obiektywnego meczu. A w przypadku klubu Stomil to powinni z góry zaplanować mecze w Ostródzie przynajmniej w marcu i do połowy kwietnia.

  6. 10.03.18 17:15 Geodeta

    Stomil zasluguje maksymalnie na 2 ligę. 1 liga to zbyt wysokie progi dla takiej organizacyjnej patologii

  7. 10.03.18 17:09 .......

    Amatorzy wyjebac ta cala pake z tego biura i prezesa!!!

  8. 10.03.18 17:07 Nowy Stadion dla Olsztyna

    Nie mozna bylo grac w Ostrodzie???? Po co te proby zbierania wody wałeczkami z bagna w dniu meczu parodia.My musimy grac i punktowac a nie dawac walkowery i przekładac ,do maja w Ostrodzie i tyle.Zaraz bedziemy za hotele i dojazdy zwracac,czemu nikt nie zdecydowal wczoraj/przedwczoraj aby grac w Ostrodzie??!!!

  9. 10.03.18 16:45 ..

    co ty pieprzysz? Co maprezes do stanu murawy stadio u którym zarządza osir? Obiecali poprawę i już pokazali na starcie co potrafią. Dziś wogóle nie padało i murawa nke do grania? Inma sprawa to strasznie delikatni sędziowie się zrobili szczególnie w Olsztynie. Inna kwestia, że jak mecz sie nie może dziś odbuć z powodu wody to mecz bowinoen być automatycznie przeniesiony na następny dzień bez pierdolamento wielceszanownej komisji PZPN, która jak widać chce spuścić STOMIL. Szlak trafia jakimi sposobami próbiją za wszelką cenę zepchnąć nas w dół tabeli.

  10. 10.03.18 16:33 biuro obok

    Borowski odejdź z klubu. Nie potrafisz jako prezes zapewnić drużynie, kibicom meczu bo masz to gdzieś!!!!!!!! Nie kiwnołeś palcem żeby mecz mógł się odbyć. Wstyd.

               _       
              | |      
 _____   _  __| |_   _ 
|_  / | | |/ _` | | | |
 / /| |_| | (_| | |_| |
/___|\__,_|\__,_|\__,_|
                       
                       
 

Najnowsze artykuły

Twitter