Konrad Bukowiecki ze srebrnym medalem. Fot. sport.egit.pl

Trzy medale AZS-u UWM na mistrzostwach Polski

18.02.18 19:57   rys   0

Zawodnicy AZS-u UWM Olsztyn podczas halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce zdobyli trzy medale. Sportowcy rywalizowali w weekend w Toruniu.

Dwa medale zdobył Karol Zalewski. Pochodzący z Reszla zawodnik wywalczył złoty medal na 200 metrów. Wyznaczony dystans przebiegł w czasie 20.64 i tym samym pobił rekord życiowy. Na 400 metrów Zalewski pobiegł w czasie 46.35 i zdobył brązowy medal. W eliminacjach osiągnął czas 46.20 i gdyby powtórzył to w finale, to miałby srebro.

Srebrny medal wywalczył Konrad Bukowiecki. Tym razem zawodnik AZS-u UWM Olsztyn nie zdołał osiągnąć znakomitego wyczynu z czwartku podczas Cupernicus Cup, kiedy to pchnął kulką na 22 metry. Tym razem Bukowiecki osiągnął wynik 20.60, co dało ostatecznie drugie miejsce i srebrny medal mistrzostw Polski do kolekcji.