Hajduczek Olsztyn. Fot. Materiał prasowy klubu

Hajduczek Olsztyn. Fot. Materiał prasowy klubu

Młode szablistki z Olsztyna walczyły w Koninie

11.02.18 11:35   rys   0  

W sobotę (10 lutego) w Koninie odbył się Puchar Polski III juniorów młodszych w szabli dziewcząt. Był to trzeci turniej klasyfikacyjny tej kategorii wiekowej obejmującej roczniki 2001-2003. Prawo startu w turnieju mieli również zawodnicy z młodszej kategorii wiekowej młodzik.

W Pucharze Polski wystartowało w sumie 66 zawodniczek z całej Polski. Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 5 szablistek, UKS Ripostę - 3.

Po walkach grupowych wszystkie szablistki Hajduczka zakwalifikowały się do fazy play-off. W walce tabeli 64 Pola Domżalska przegrała pierwszą walkę z Kingą Suszyńską 3:15, Weronika Borkowska z Natalią Koziarską (KKSZ Konin) 14:15, a Nina Kondrusik z Marią Oudejans (AZS AWF Warszawa) 12:15.

Ze względu na dobrą lokatę po fazie grupowej Klaudia Malgrem od razu walczyła w fazie 32 play-off. Tu spotkała się z Aleksandrą Romańczyk (UKS Riposta Olsztyn) przegrywając po wyrównanej walce 14:15.

Najlepiej z zawodniczek UKS Hajduczek Olsztyn wypadła w turnieju młodziczka Aniela Kozłowska. Po niezbyt udanych walkach w grupach, w fazie play-off 64 walczyła z Justyną Nowik (UKS 13 Białystok), wygrywając 15:5. Następnie pokonała Julię Szymańską (KKSZ Konin) 15:12, by w walce o ćwierćfinał ulec przyszłej finalistce turnieju Zuzannie Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 9:15. Aniela ostatecznie zakończyła turniej na 15. miejscu.

W najlepszej 16 turnieju zakończyły rywalizację dwie zawodniczki UKS Riposta Olsztyn. Do fazy play-off nie zakwalifikowała się Dominika Szymaniak. Jej dwie klubowe koleżanki Dominika Trager i Aleksandra Romańczyk weszły do fazy pucharowej. Romańczyk pokonała w pierwszej walce Weronikę Kołucką (OŚ AZS Poznań) 15:3, następnie Klaudię Malgrem (UKS Hajduczek Olsztyn) 15:14, by w walce o ćwierćfinał ulec Emilii Rowińskiej (AZS AWF Warszawa) 13:15. Dominika walczyła z: Jagodą Skowrońską (AZS AWF Warszawa) 15:10, następnie Alicję Papuzińską (KKSZ Konin) 15:10, by w walce o ćwierćfinał uznać wyższość Pauliny Porady (TMS Sosnowiec) 13:15.

Trzy zawodniczki z Olsztyna w najlepszej 16 turnieju to bardzo dobry wynik naszych szablistek. Muszą walczyć z zawodniczkami, które trenują w klubach, które mają znacznie wyższe dofinansowanie ze strony miasta. Dzięki temu kluby moją możliwość zatrudnienia po 5 trenerów.

- Dwa kluby z Sosnowca mają dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł, jeden klub z Białegostoku 90 tys. Dwa kluby z Olsztyna otrzymały 25 tys. zł. Oczywiście jesteśmy wdzięczni za pomoc, ale ona nie pozwala na rozwój tej dyscypliny sportu w naszym mieście - mówi rzecznik prasowy UKS Hajduczek Olsztyn Krzysztof Kozłowski.

Bardzo dobrze oceniają występ swoich zawodników trenerzy obu klubów. Kazimierz Zaręba, trener kadry województwa warmińsko-mazurskiego i UKS Riposta Olsztyn nie ukrywał zadowolenia z wprowadzenia trzech zawodniczek do najlepszej 16 turnieju. Podobnie trener UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk.

- Obecnie z naszymi zawodniczkami pracują dwaj trenerzy z Warszawy, Robert Mrówczyński i Adam Sęczek. To ogromny wysiłek przede wszystkim rodziców, którzy chcą stworzyć jak najlepsze warunki treningów dla swoich dzieci. Nasze szablistki podczas turnieju wspomagał trener Robert Mrówczyński. Dziękuję mu za to.

Dzięki współpracy z trenerami z Warszawy, aż 9 z tego klubu zakwalifikowało się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która w 2018 roku odbędzie się w Koninie. W rywalizacji w turnieju indywidualnym, oprócz dwóch zawodniczek UKS Riposta Olsztyn (Dominika Trager i Aleksandra Romańczyk) wystąpią szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Klaudia Malgrem, Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta. - Wszystko dzięki determinacji trenerów i niezwykłej pracy zawodników. To historyczny wynik - zauważa Adam Sobczyk.

Wyniki Pucharu Polski III juniorów młodszych w Koninie:

1. miejsce - Roksana Bartosz - Dragon Łódź
2. miejsce - Zuzanna Lenkiewicz (TMS Sosnowiec)
3. miejsce - Julia Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy
4. miejsce - Emilia Rowińska (AZS AWF Warszawa)

---

13. miejsce - Aleksandra Romańczyk - Riposta Olsztyn
14. miejsce - Dominika Trager – Riposta Olsztyn
15. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
20. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
33. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
34. miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn
36. miejsce - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
49. miejsce - Dominika Szymaniak - Riposta Olsztyn

Tagi: Hajduczek Olsztyn Riposta Olsztyn Adam Sobczyk Krzysztof Kozłowski

Komentarze

          
          
 _______ ___ _  _ 
|_ / _ \/ __| | | |
 / / __/\__ \ |_| |
/___\___||___/\__, |
        __/ |
       |___/ 
 

Najnowsze artykuły

Twitter