Warmia Energa przegrała z Sokołem Kościerzyna. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Lider minimalnie lepszy od Warmii Energa

02.02.18 21:00   kyn   2

Nie udało się Warmii Energa Olsztyn pokonać lidera z Kościerzyny. Olsztynianie minimalnie ulegli Sokołowi 24:25. Dobre wyniki Warmii sprawiły, że mecz obejrzał komplet publiczności, zgromadzonej na małej trybunie hali Urania.

• Warmia Energa Olsztyn - Sokół Kościerzyna 24:25 (15:13)

Warmia Energa: Gawryś, Pikura - Dzido 2, Hegier 1, Sikorski 2, Kozakiewicz, Golks 3, Zółtak, Krawczyk, Deptuła 2, Dzieniszewski 9, Malewski 5, Koledziński.

Mecz rozpoczęła świetna gra Warmiaków w obronie, świetne interwencje Mateusza Gawrysia i dobre akcje olsztynian w ataku. Radosław Dzieniszewski, Wojciech Golks i Piotr Dzido sprawili, że w 10. minucie Warmia prowadziła 4:1. W świetnej formie nadal był Gawryś, a akcje w ofensywie wykańczał Dzieniszewski i po 15. minutach było 7:4.

Kolejne 10 minut to praktycznie gra bramka za bramkę, więc olsztynianie spokojnie kontrolowali spotkanie. Na 6 minut do końca I części gry na tablicy widniał wynik 12:8. W 25. minucie pomiędzy słupkami olsztyńskiej bramki pojawił się Jakub Pikura. Końcówka niestety była nerwowa. Goście zniwelowali stratę,ale na sekundę przed kończąca połowę syreną trafił Szymon Hegier.

II połowa zaczęła się lepiej dla gości. Dzieniszewski pomylił się przy rzucie i Sokół zdobył 14 bramkę. Kolejne akcje to popisy bramkarzy obu drużyn. Najpierw Sebastian Sokołowski powstrzymał Piotra Dzido, a potem na wysokości zadania znów stanął Gawryś. Były bramkarza Warmii Sokołowski dał popis swoich umiejętności i dwukrotnie zatrzymał rzuty gospodarzy. Po 5 minutach gry było 17:14 po wykluczeniu dla Sokoła i karnym wykorzystanym przez Dzieniszewskiego. Dzido krył lidera gości Macieja Reichela i został wykluczony na dwie minuty. Za chwilę na ławkę kar odesłany został Łukasz Kozakiewicz. Kary dwóch minut posypały się dla obu stron i w pewnym momencie oba zespoły grały w podwójnym osłabieniu. Mecz wywoływał spore emocje i mógł podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Po 44. minutach było 21:18 dla Warmii.

Po raz kolejny sędziowie dali odpocząć olsztyńskiemu zawodnikowi. Tym razem był to Michał Krawczyk. Sokołowski nie dawał szans olsztynianom i w 50. minucie goście mogli doprowadzili do pierwszego remisu w tym spotkaniu, ale Michał Sikorski przejął piłkę i zamienił kontrę na bramkę. Goście nie odpuszczali i wyrównali dwie minuty później, było po 22. Bardzo aktywnie w ataku grał Koledziński i wywalczył rzut karny i wykluczenie dla Sokoła. Dzieniszewski się nie pomylił i Warmiacy znów prowadzili.

Olsztynianie nie wykorzystali swojej szansy i znów do remisu doprowadzili goście. Tym razem mieli szansę na wyjście na prowadzenie i wykorzystali ją. Malewski wywalczył rzut karny , a Dzieniszewski zmarnował okazję do wyrównania. Warmiacy przejęli piłkę, ale Sokołowski robił w bramce cuda i nie dał pokonać się Sikorskiemu. Na 1,5 minuty przed końcem spotkania Sokół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Rzucił Malewski, Warmiacy walczyli o karne i na 19 sekund przed końcem trener Żółtak wziął czas. Golks faulował jednak w ataku i lider wygrał jedną bramką.

Kolejne spotkanie Warmia zagra dopiero za dwa tygodnie z SMS-em Gdańsk. Za tydzień olsztynianie pauzują z powodu wycofania się przed sezonem drużyny Orkana Ostróda. Znany też jest termin meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym przeciwnikiem olsztynian będzie mistrz Polski PGE Vive Kielce. Spotkanie odbędzie się we wtorek 13. marca.