Karol Jabłoński. Fot. sport.egit.pl

Jabłoński najlepszy w Szwecji

01.02.18 20:34   rys   0

Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn) wygrał bojerowe regaty w klasie DN, które odbyły się w szwedzkiej miejscowości Kisangsfjarden. W zawodach wzięło udział 47 zawodników z 6 krajów.

- Akwen był zbyt mały dla całej floty, więc po trzech wyścigach eliminacyjnych wyodrębniono grupę złotą i srebrną. Każda z grup rozegrała po 6 wyścigów - czytamy na bojery.pl.

Najlepszy okazał się zawodnik OKŻ Olsztyn - Karol Jabłoński. Wygrał trzy wyścigi, a dwa razy był na drugiej pozycji. Na piątej pozycji uplasował się Adam Szczęsny z Warmii Olsztyn), a ósmy był Dariusz Kardaś z AZS-u UWM Olsztyn.

Mistrzostwa świata i Europy w klasie DN odbędą się w dniach 24 lutego - 3 marca. Oczywiście miejsce jeszcze nie jest znane. Decyzja zapadnie w ostatniej chwili. Imprezy odbędą się tam, gdzie będzie najlepszy lód do ścigania.