Hajduczek Olsztyn. Fot. Materiał prasowy klubu

Drużyna Hajduczka w czołowej ósemce Polski

29.01.18 19:14   rys   0

W niedzielę (28 stycznia) w Warszawie odbyły się drużynowe mistrzostwa Polski w szermierce szablą. Dziewczęta zajęły szóste miejsce, a chłopcy siódme.

Pierwsze walczyły dziewczęta (Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Klaudia Malgrem i Grażyna Płoska) o wejście do najlepszej ósemki mistrzostw. Po zaciętym pojedynku pokonały drużynę UKS Szabla Brzoza 45:41. Następnie stoczyły mecz z UKS-em 13 Białystok, o wejście do czwórki turnieju. Starsze zawodniczki z Białegostoku okazały się silniejsze. Nasze reprezentantki z wynikiem 27:45 znalazły się w gronie drużyn walczących o miejsca 5-8. Kolejny mecz z OŚ AZS Poznań wygrały 45:42 i walczyły o miejsca 5-6. Ostatni mecz z I TMS-em Sosnowiec zakończył się wynikiem 43:45 i ostatecznie zawodniczki Hajduczka zajęły szóste miejsce.

Zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn (Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta) dzięki bardzo dobrym wynikom znaleźli się bezpośrednio w najlepszej ósemce turnieju. Pierwszy pojedynek - o wejście do czwórki - stoczyli z AZS AWF Warszawa. Musieli uznać wyższość starszych kolegów ulegając po trudnej walce 32:45. Kolejny mecz w strefie miejsc 5-8 z zawodnikami ZKS Sosnowiec zakończył się wynikiem 23:45. Tym samym nasi reprezentanci musieli zawalczyć o miejsca 7-8. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i umiejętnościom pokonali drużynę Akademii Integracji 45:34 i zajęli siódme miejsce w mistrzostwach Polski juniorów.

- Dla obu drużyn był to bardzo udany start - powiedział trener Hajduczka Robert Mrówczyński. - Drużyna męska licząca trzech zawodników, młodszych od większości pozostałych (mistrzostwa Polski do lat 20, a zawodnicy z Olsztyna to roczniki 2002 i 2003 - red.) pokazała, że jest w niej ogromny potencjał i przy systematycznych treningach w przyszłości będzie się bardzo liczyła w ważnych turniejach szermierczych. Drużyna dziewcząt również udowodniła swoje umiejętności. Biorąc pod uwagę, że dwie z naszych zawodniczek poza przeciwniczkami walczyły również z chorobą, ich wynik można uznać za rewelacyjny. Sposób walki drużyny żeńskiej pozwala oczekiwać miejsc w ścisłych czołówkach turniejów w niedalekiej przyszłości.