Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

"Z archiwum biblioteki": W derbach górą Stomil

28.02.18 08:01   rys   0

W rundzie jesiennej sezonu 1979/1980 Stomil Olsztyn wygrał 3:0 z Warmią Olsztyn. Obydwie drużyny występowały wtedy klasie międzywojewódzkiej (III liga). Spotkanie obejrzało 3,5 tysiąca widzów.

• Warmia Olsztyn - Stomil Olsztyn 0:3 (0:2)

0:1 - Stachowicz (34), 0:2 - Kubelski (44), 0:3 - Stachowicz (74)

Warmia: Kowalewski - Musiał, Wiśniewski (46 T. Tryba), Łęg, Kuć, Dąbrowski, Wickun, Wojtkowiak, Ziemacki, Markiewicz, Wóltański

Stomil: Kozakiewicz - Mochola, Pacocha, Nowakowski, Bujkiewicz, Pobiedziński, Ślipiko, Wółkiewicz (79 Płaczek), Kubelski, Stachowicz, Krzywicki (65 Zieliński)

- Sympatycy piłki nożnej spodziewali się dobrej gry obu drużyn i ciekawego pojedynki - pisała "Gazeta Olsztyńska" z 1979 roku. - Tak było, ale tylko w pierwszej części spotkania.

Jak padły bramki?

1:0 - Jeden z najlepszych piłkarzy na boisku, a bezsprzecznie najlepszy w meczu w barwach drużyny fabryki opon Eugeniusz Stachowicz dał próbkę swych umiejętności w 34. minucie wykorzystując błąd Tadeusza Markiewicza oddał strzał w długi róg i Stomil objął prowadzenie.

2:0 - Drugą bramkę uzyskał w 44. minucie Zbigniew Kubelski. I tym raze nie bez winy był niepewnie grający Markiewicz.

3:0 - Stachowicz oddał strzał z półobrotu i z 16. metrów pokonał bramkarza. Piękny gol.

- Kibice opuszczali stadion nieco zawiedzeni - pisał w 1979 Janusz Porycki dla "GO". - Spodziewano się lepszej gry. Dotyczy to szczególnie podstawy piłkarzy w drugiej połowie.