Maciej Kowalewicz. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Kowalewicz wicemistrzem Polski

16.01.18 20:34   rys   0

Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn bardzo dobrze rozpoczął 2018 rok. Olsztynianin zdobył wicemistrzostwo Polski w strzelectwie z broni pneumatycznej w konkurencji KPN 60.

- Pojechałem do Wrocławia z myślą, żeby wywalczyć jak najlepszy wynik - mówi w rozmowie z portalem sport.egit.pl Kowalewicz. - Udało się zdobyć srebrny medal. W kwalifikacjach byłem najlepszy z przewagą 5 punktów nad drugim zawodnikiem. W finale zaczyna się od początku i tym razem uplasowałem się na drugiej pozycji. Bardzo się cieszę z dobrego rozpoczęcia roku.

Na styczniowym podsumowaniu sportowym Gwardii Olsztyn zaraz obok judoki Macieja Sarnackiego, Maciej Kowalewicz został okrzyknięty nadzieją olimpijską. Zawodnik z takimi wynikami ma szansę na spory sukces w Tokio 2020. Jednak nie wszystko jest tak oczywiste jakby się wydawało. - Szanse oczywiście są. Pierwsze eliminacje odbędą się podczas mistrzostw świata w Korei Południowej. Tam jednak będę startował w z zawodach juniorskich - tłumaczy Kowalewicz. - Żeby się dostać na igrzyska trzeba brać udział w zawodach seniorskich Pucharu Świata. O powołaniu do kadry decyduje trener reprezentacji Polski. Awans na igrzyska wywalcza się dla reprezentacji, a potem związek decyduje, którego zawodnika wysyła na igrzyska.

Teraz przed zawodnikiem Gwardii Olsztyn międzynarodowe zawody w Monachium (końcówka stycznia). - Można je porównać do mistrzostw świata, bo przyjeżdżają najlepsi zawodnicy, ale nie ma tej rangi mistrzostw i jest brak stresu, co przeradza się w jeszcze lepsze wyniki - dodaje Kowalewicz.

Maciej Kowalewicz tradycyjnie będzie się do nich przygotowywał w Bydgoszczy, bo w Olsztynie nie ma warunków do treningu. - Praktycznie co weekend jeżdżę do Bydgoszczy i dzięki temu moje wyniki idą do góry. U siebie mogę trenować tylko strzelać z karabinka pneumatycznego.