Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

"Z archiwum biblioteki": Stomil - Gwardia 0:2

07.02.18 08:15   rys   0

W meczu rundy wiosennej III ligi sezonu 1979/1980 Stomil Olsztyn na własnym boisku przegrali 0:2 z Gwardią Szczytno.

• Stomil Olsztyn - Gwardia Szczytno 0:2 (0:1)

0:1 - Rusiecki (6), 0:2 - Świerczewski (75)

Stomil: Kozakiewicz - Nowakowski, Bujkiewicz (46 Mochola), Pacocha, Rudzki, Pobiedziński, Ślipiko, Wiśniewski (46 Nicewicz), Kubelski, Krzywicki, Stachowicz

Gwardia: Adaszyński - Wrzeszczyński, Kacak, Przybysz, Tryba, Rusiecki, A. Sosnowski, Szymański, Gniady, Bogusz, Szulżycki (46 Świerczewski)

Mecz odbył się w fatalnych warunkach atmosferycznych. - Padający śnieg z deszczem, silny wiat, niska temperatura spowodowały, że na spotkanie przybyło ok. 800 widzów - czytamy w archiwalnym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".

Już w 6 minucie Gwardia objęła prowadzenie za sprawą Rusieckiego. Błąd przy stracie bramki popełnił bramkarz Kozakiewicz, ale swoje na sumieniu mieli także środkowi obrońcy.

Stomil w 25 minucie przejął inicjatywę, ale nic z tego nie wynikało. Po przerwie olsztyński klub także miał przewagę, ale to goście strzelili drugą bramkę.

Najlepszym piłkarzem Gwardii był bramkarz Adaszyński, który uchronił swój zespól od utraty 2-3 bramek. Redaktor "Gazety Olsztyńskiej" wyróżnił po meczu Kubelskiego oraz Krzywickiego.