Maciej Kowalewicz wygrał zawody w Luksemburgu. Fot. Materiał prasowy zawodnika

Kowalewicz wygrał zawody w Luksemburgu

19.12.17 16:05   rys   0

Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn w minionym tygodniu wystąpił w barwach reprezentanci Polski na Międzynarodowych Zawodach w Luksemburgu.

W pierwszym występie (czwartek, 14 grudnia) olsztyński zawodnik wygrał eliminacje KPN 60 juniorów z wynikiem 626 punktów. W finale zajął szóste miejsce. Dzień później Kowalewicz był czwarty w kwalifikacjach i piąty w finale. W sobotę był najlepszy w eliminacjach (626,2 pkt.) i finale.

Finał w konkurencjach strzeleckich polega na tym, że po każdej serii eliminuje się zawodnika, który uzyskał najsłabszy rezultat. To przydarzyło się w czwartek olsztynianinowi zbyt szybko, bo w następnych próbach ci co pozostali w konkurencji strzelali bardzo nerwowo i podium byłoby na pewno w zasięgu. W drugim dniu zawodów olsztynanianin znów znalazł się w ścisłej czołówce. W eliminacjach był czwarty, w w finale piąty.

W sobotę Maciej Kowalewicz spisywał się od początku rewelacyjnie. Wygrał zdecydowanie eliminacje najlepszym wynikiem  osiągniętym w tych zawodach - 626.2. Finał był emocjonujący, a na finiszu wręcz dramatyczny. Przed ostatnim strzałem olsztynian miał 0.7 pkt. straty do konkurenta. Przymierzył jednak znakomicie osiągając 10.8. Jego rywal nie wytrzymał nerwowo i zaliczył tylko 9.7. Tym samym Maciej Kowalewicz został triumfatorem konkurencji KPN 60 ostatniego dnia imprezy.