Mamed Chalidow. Fot. sport.egit.pl

Mamed Chalidow. Fot. sport.egit.pl

Już w sobotę Chalidow i Celiński będą walczyć w KSW 29

05.12.14 10:20   rys   1  

W sobotę w Krakowie odbędzie się 29 gala Konfrontacji Sztuk Walki. Arrachion Olsztyn będzie reprezentować dwóch zawodników: Mamed Chalidow oraz Karol Celiński. Czy sprawią sobie sami prezenty na Mikołajki? Przekonamy się w sobotę wieczorem.

Ostatnie dni dla zawodników, to był nabieranie świeżości przed galą. - Czeka mnie i Karola Celińskiego kolejne wyzwanie i mam nadzieję, że podołamy - mówi jak zawsze skromny Mamed Chalidow. - Jak Bóg da, to mam nadzieję, że wygram - dodaje. 

Przeciwnikiem Mameda Chalidowa w walce wieczoru będzie Brett Cooper. Początkowo Mamed miał walczyć z Tomaszem Drwalem, ale do walki nie dojdzie z powodu kontuzji zawodnika z Krakowa. - Gdzieś, to tam w głowie mi przeszkadzało podczas przygotować. Był to okres, gdzie pracowałem nad wytrzymałością i dopiero miesiąc, półtora miesiąca jest czas na układanie taktyki. W tym okresie rywal się zmienił. Trudno tak to bywa, w każdym sporcie jest ryzyko, że można nabawić się kontuzji. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia - mówi Mamed Chalidow. 

Pojawiły się głosy, że Brett Cooper to kolejny zawodnik, który z Mamedem Chalidowem nie ma żadnych szans w starciu i, że z góry można wskazać zwycięzcę. - Ja bym za mocno jednak nie podważał umiejętności Bretta Coopera. Jest to solidny zawodnik i oczywiście nie z takimi solidnymi zawodnikami Mamed sobie radził i jakbym miał stawiać, to stawiam na Mameda w pierwszej rundzie. Mamed musi być skupiony cały czas, nie może się zdekoncentrować, a wiadomo, że te zmiany rywala mogły wpłynąć na Mameda. Nie sądzę jednak, żeby tak było, bo Mamed to solidna firma i prawdziwy profesjonalista. To nie będzie taki bardzo łatwy pojedynek. Jeżeli dojdzie do drugiej rundy to uważam, że będzie to sukces Coopera - powiedział dla sport.egit.pl ekspert MMA Łukasz Jurkowski . 

Karol Celiński zmierzy się z Tomaszem Kondraciukiem. Będzie to okazja do zrechbilitowania się za ostatnią marcową porażkę w KSW 26. Przypomnijmy, że jednogłośną decyzją sędziów Celiński przegrał z Goranem Reljićem z Chorwacji. Jeżeli zawodnik z Olsztyna chce wygrać walkę musi w sobotę pokazać maksimum swoich możliwości. 

Naszym zawodnikom życzmy zwycięstwa i już teraz trzymamy kciuki. A na sam koniec mamy specjalny bonus od organizatorów gali: 

 

Tagi: Arrachion Olsztyn KSW Karol Celiński Mamed Chalidow Łukasz Jurkowski

Komentarze

 1. 05.12.14 23:33 ask85

  Trzymam kciuki za Naszych zawodników. Nam nadzieję że zrobią sobie i nam prezent mikołajkowy

          
          
 _______ ___ _  _ 
|_ / _ \/ __| | | |
 / / __/\__ \ |_| |
/___\___||___/\__,_|
          
          
 

Najnowsze artykuły

Twitter