Wizualizacja stadionu miejskiego w Olsztynie. Fot. sport.egit.pl

Wizualizacja stadionu miejskiego w Olsztynie. Fot. sport.egit.pl

Wizualizacja stadionu w Olsztynie ma już dwa lata

11.12.17 13:20   rys   9  

11 grudnia 2017 roku wizualizacja nowego stadionu w Olsztynie obchodzi drugie urodziny. Dokładnie dwa lata temu w olsztyńskim ratuszu ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną przebudowy obecnie istniejącego obiektu przy al. Piłsudskiego 69a.

Wizualizacja przerodziła się w gotowy projekt budowlany, ale niestety miasto nie znalazło funduszy na rozpoczęcie przebudowy olsztyńskiego obiektu.

Ministerstwo Sportu nie przeznaczyło pieniędzy na dofinansowanie budowy, nic nie wyszło z koncepcji budowy stadionu w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne.

W ciągu dwóch lat Stomil musiał trzy razy przekładać swoje spotkania w I lidze (raz z MKS-em Kluczbork, dwa razy z Wigrami Suwałki). Na przełomie czerwca i lipca PZPN zlitował się nad olsztyńskim klubem i przyznał licencję na grę Stomilu przy Piłsudskiego.

Póki co nie ma żadnych optymistycznych informacji żeby coś się w tym temacie zmieniło.

Tagi: Stomil Olsztyn stadion Stomilu

Komentarze

  1. 14.12.17 00:51 kurpiak

    Z hot gniota korzystam i pewnie masz na niego ochotę. A ziemniaki sadzi się z armaty a mleko jest z supermarketu he he

  2. 13.12.17 22:28 @kurpiak

    Widzę, że macie na tych kurpiach internet czy z hotspota korzystasz? Wiesz jak na kurpiach sadzi się ziemniaki? Słyszałem, że z procy hehehehehhehee

  3. 13.12.17 01:21 kurpiak

    Wieśniaku od ktusiów i cusiów, nie wypowiadaj się, jak nie umisz!

  4. 13.12.17 00:01 zorro

    Zostawta chłopaków, skond majo cuś wiedzieć ciekawego? No ktuś powie? Dajta troszku czasu

  5. 12.12.17 23:35 zoltar

    GDZIE JEST STADION PREZYDENCIE!!!

  6. 12.12.17 23:26 zorro

    Co słychać w Stomilu? Zero artykułow, ani w Gazecie Olsztyńskiej, ani na wm, ani na stronie Stomilu. Jest ten trener czy go nie ma. Jest kasa czy nie, wystartują wiosną czy nie? Zero informacji! Co do stadionu, to "kibic" dobrze napisał. Od 2 lat od powstania projektu Grzymek nie rozpoczął modernizacji stadionu, więc potrzeba prawdziwego gospodarza, który zadba o sport i infrastrukturę do jego wykonywania. Pogonić w najb. wybprach i wybrać mądrze.

  7. 12.12.17 14:23 Muzeum

    Czekamy na taką makiete poprawi się nam ogladalnosc. !!!

  8. 12.12.17 12:47 Do redakcji sport egit

    Kiedy my kibice poznamy nowego trenera Stomilu?????

  9. 12.12.17 08:36 kibic

    dopoki wladza sie nie zmieni to bedzie miala jeszcze wiecej !!! wygonic trzeba tego pana ze stolka!!! jegokadencja sie skonczyla

      _            
     (_)           
  ___ ___   _____  
 / __| \ \ / / _ \ 
| (__| |\ V / (_) |
 \___|_| \_/ \___/ 
                   
                   
 

Najnowsze artykuły

Twitter