Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

"Z archiwum biblioteki": Rafał Kaczmarczyk złamał rękę w wypadku samochodowym

27.12.17 09:19   rys   7  

W lutym 1995 roku Stomil Olsztyn wygrał 6:1 sparing z Polonią Warszawy. Po meczu na weekend do domu wracała trójka Stomilowców z pomorskiego. Autem marki cinquecento wracali Bogusław Oblewski, Bogusław Kaczmarek oraz Rafał Kaczmarczyk. Mieli wypadek, a w najcięższym stanie znalazł się ten ostatni, który miał wstrząśnienie mózgu i złamana rękę.

- Warunki nie były najlepsze - mówił w 1995 roku dla "Gazety Olsztyńskiej" Bogusław Oblewski. - Jechaliśmy na tyle ostrożnie, żeby cało dojechać do domu. 12 kilometrów przed Dzierzgoniem na stosunkowo łatwym odcinku drogi, wpadliśmy w poślizg. Jechaliśmy około 50 km/h i auto wymknęło się spod kontroli trenera Kaczmarka.

- Mimo prób ratowania sytuacji samochód sunął prosto na drzewo. Nasze szczęście, że na liczniku była rozsądna prędkość i, że zamiast czołowo, uderzyliśmy w nie prawym bokiem. Auto po odbiciu od drzewa przeleciało nad rowem i spadłszy na cztery koła, nie koziołkując, wylądowało w szczerym polu. Nic dziwnego, bo przecież wypadek zdarzył się na zupełnym odludziu, na mało uczęszczanym szlaku.

Najgorzej z wypadku wyszedł pomocnik olsztyńskiego Stomilu - Rafał Kaczmarczyk. Piłkarz doznał wstrząśnienia mózgu oraz wieloodłamowe złamanie kości prawego ramienia z przemieszczeniem. Musiał przejść operację w olsztyńskim szpitalu kolejowym.

Tagi: Z archiwum biblioteki Stomil Olsztyn Rafał Kaczmarczyk

Komentarze

 1. 29.12.17 22:18 zorro

  Kurna szkoda chłopaka, kolejne osłabienie naszego klubu. Ktuś wie czy przyndzie ktuś za niego?

 2. 29.12.17 18:03 k44

  Ten wypadek mocno przyhamował karierę Rafała, który musiał dłużej czekać i walczyć o 1 skład. Jeden z najlepszych pomocników z historii Stomilu.

 3. 27.12.17 15:49 jimmy

  Abbott ma roczny kontrakt wiec dlaczego ma nie wrocic,ma prawo isc na L4

 4. 27.12.17 13:10 Stomil

  a jabym chcial zeby Abbott wrocil

 5. 27.12.17 12:56 krzyżak

  A po nam on? Jak by chociaż byłyb rezerwy. Niech mu ZUS płaci i sprawdz, czy to nie wałek. A Abbot niech na orliku z synem gra. Nam potrzeba chetnych do gry i wlczacych na boisku. Emerytom odcinającym kupony mówimy stanowcze NIE.

 6. 27.12.17 10:41 Kibic

  Abbott wraca po zwolnieniu lekarskim do Stomilu?

 7. 27.12.17 10:21 Redakcjo

  Redakcjo moze napiszecie cos bardziej ciekawego. Kto ze Stomilu odchodzi a kto przychodzi. Tak nudnej przerwy zimowej jeszcze nie bylo pod wzgledem transferowym i pod wzgledem artykulow na stronie

            
            
 ___ _  ___   _____ 
/ __| | | \ \ /\ / / _ \
\__ \ |_| |\ V V / __/
|___/\__,_| \_/\_/ \___|
            
            
 

Najnowsze artykuły

Twitter