Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Wideo przegląd rundy jesiennej w wykonaniu Stomilu Olsztyn

07.12.17 11:12   rys   0

Stomil Olsztyn w rundzie jesiennej zgromadził 19 punktów i zimę spędzi na miejscu barażowym. Sezon zaczął się od meczu w Bytowie, a miał zakończyć się meczem z Wigrami Suwałki, ale pogoda pokrzyżowała plany. Przygotowaliśmy dla was w jednym miejscu wideo przegląd rundy jesiennej w wykonaniu "biało-niebieskich". Zapraszamy do oglądania!

• Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn 3:1 (1:1)

Zaczęło się obiecująco, bo Stomil szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Adriana Karankiewicza. Bytovia szybko doprowadziła do remisu, a po przerwie strzeliła dwie bramki i wygrali to spotkanie 3:1.

• Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)

Stomil zanotował kolejną wyjazdową porażkę. Tym razem podopieczni Tomasza Asneskiego nie mieli nic do powiedzenia na boisku. Olsztyński zespół pogrążył Emil Drozdowicz, który strzelił dwie bramki w tym spotkaniu.

• Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:0)

Na prowadzenie zespół Stomilu wyprowadził Piotr Głowacki, który przy okazji zaakcentował, że wkrótce zostanie tatą. Na 2:0 strzelił Karankiewicz, a 3:0 Siemaszko. W barwach Stomilu debiutował Łukasz Sołowiej.

• Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn 3:1 (2:0)

Bardzo słabe spotkanie Stomilu w tej rundzie. W pierwszej połowie olsztyński zespół nie istniał na boisku. W drugiej połowie nie potrafili ruszyć do ataku mimo tego, że grali w przewadze jednego zawodnika.

• Stomil Olsztyn - GKS Tychy 2:0 (2:0)

Dwa szybkie ciosy zadane przez olsztyński zespół i GKS później nie miał nic do powiedzenia.

• Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)

Sentymentalne starce dla trenera Asenskiego, który pochodził z Grudziądza. Stomil był w tym spotkaniu lepszy od rywali, ale tylko zremisował.

• Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 2:1 (0:1)

Bardzo długo Stomil przegrywał w tym meczu 0:1, ale gra do końca spowodowała, że po meczu to olsztyńscy fani cieszyli się ze zdobycia trzech punktów.

• Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

Spotkanie z podtekstami. W Pogoni Siedlce pracował wtedy były trener Stomilu - Adam Łopatko, a w drużynie grało kilku byłych zawodników z Olsztyna, m.in. Arkadiusz Czarnecki, czy Jarosław Ratajczak. Stomil przegrał 0:1, a po meczu na trzy spotkania został zdyskwalifikowany Artur Siemaszko, za faul bez piłki.

• Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Tego się nikt nie spodziewał. Stomil Olsztyn wygrał u siebie z liderem i kandydatem do awansu.

• Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 3:1 (0:1)

Do przerwy Stomil pewnie prowadził grę i schodził do szatni wygrywając 1:0. Po przerwie do głosu doszedł beniaminek I ligi i strzelił trzy gole. Stomil znowu nie wygrał na wyjeździe.

• Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa 1:3 (1:2)

Kolejny beniaminek I ligi odprawił z kwitkiem olsztyński zespół. Raków szybko strzelił dwie bramki i ustawił przebieg spotkania. Kontaktowa bramka zdobyta przez Stomil nic nie dała, bo w drugiej połowie olsztyński zespół nie był w stanie doprowadzić do remisu.

• Stomil Olsztyn - Odra Opole 2:0 (1:0)

Najlepsze spotkanie w wykonaniu Artura Siemaszki. Dwie bramki jego autorstwa pozwoliły pokonać kolejnego lidera I ligi.

• Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1 (1:0)

Praktycznie przez całą pierwszą połowę Stomil skutecznie się bronił, ale jeszcze przed przerwą dał się "ukuć". Po przerwie GKS dorzucił jeszcze dwa trafienia, a w międzyczasie Siemaszko strzelił bramkę z rzutu karnego.

• Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 5:1 (0:1)

Stomil bardzo szybko objął prowadzenie i nic nie wskazywało na to, że dojdzie do kompromitacji. Olsztyński zespół w 27 minut stracił pięć bramek. Po meczu kibice byli wściekli na swoim zawodników, na tyle, że zabronili im wypowiadać się po tym meczu w mediach.

• Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki

Mecz odwołany po raz pierwszy z powodu zalanego boiska.

• Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1:3 (1:2)

Najlepsze wyjazdowe spotkanie Stomilu w rundzie jesiennej. Potrafili odpowiedzieć na straconą bramkę i dorzucić kolejne, które dały pierwsze i ostatnie zwycięstwo na wyjeździe.

• Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 (1:0)

Marcel Ziemann wyprowadził Stomil na prowadzenie, ale po przerwie olsztyńscy piłkarze zostali w szatni. Chrobry strzelił dwie bramki i wywiózł cenne zwycięstwo.

• Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów 0:1 (0:0)

Kolejny zespół przyjechał do Olsztyna i wywiózł trzy punkty. Stomil nie miał kompletnie żadnego pomysłu na strzelenie bramki. Po meczu stanowisko pierwszego trenera stracił Tomasz Asensky.

• Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:1)

Debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Michał Alancewicz. Mistrz jesieni wygrał 1:0 w Olsztynie i trzecia porażka z rzędu na własnym obiekcie stała się faktem.