Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

"Z archiwum biblioteki": Polska wygrała z Brazylią w hali Urania

24.12.17 08:00   rys   0

7 maja 1984 roku w hali Urania odbył się towarzyski mecz siatkówki, w którym Polska zagrała z Brazylią. Początkowo mecz miał odbyć się w Warszawie, ale w stolicy nie było hali... do rozegrania takiego spotkania. Polscy siatkarze przy komplecie publiczności pokonali 3:0 wicemistrzów świata.

• Polska - Brazylia 3:0 (15:7, 15:9, 15:10)

Polska: Wójtowicz, Nalazek, Drzyzga, Golec, Stefanowicz, Jurek oraz Kasprzak

Brazylia: Ribeiro, Junior, dal Zotto, da Silva, de Avilla oraz Rajzman, Neto, Rezende

Pierwszy set trwał 19 minut. Reprezentacja Polski szybko objęła prowadzenie 2:0. Od stanu 7:7 biało-czerwoni poderwali się do ataku. Coraz lepiej zaczął funkcjonować blok. Polacy wykorzystywali każdą okazję do przeprowadzenia ataków i punktowali rywali bezlitośnie.

Trener Brazylii w drugim secie dokonał kilka zmian, ale na nic się to zdało, bo druga partia także trwała tylko 19 minut. Brazylia objęła prowadzenie 2:0, ale później Polacy w ciągu kilku minut zdobyli 12 punktów. Następnie przysnęli, ale ostatecznie wygrali do 9.

Trzeci set miał podobny przebieg. Uśpieni wysokim prowadzeniem Polacy popełnili kilka błędów i przegrywali w pewnym momencie 9:10, ale podopieczni Huberta wygrali trzeciego seta do 10 i całe spotkanie 3:0.

- Jestem zadowolony z wyniku i gry, choć przed meczem odczuwałem lekką tremę. Wiadomo, występ przed własną publicznością zobowiązuje - mówi po meczu Nalazek.

Artykuł napisany na podstawie archiwalnego wydania "Gazety Olsztyńskiej".

Tagi: Z archiwum biblioteki Polska Brazylia Włodzimierz Nalazek