Tomasz Asensky. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Tomasz Asensky. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Asensky: Praca w Stomilu była dużym wyzwaniem

20.11.17 13:51   kyn   14  

Tomasz Asensky podsumował swoją pracę w Stomilu Olsztyn. Od soboty nie jest już trenerem olsztyńskiego pierwszoligowca. Na stanowisku zastąpił go Michał Alancewicz.

- Zaskoczyła pana informacja, że zarząd klubu rezygnuje z pańskich usług?

- Tak. W zawód trenera w kalkulowane jest to, że w każdej chwili może nastąpić pewien przełom. Oczywiście wyniki mają największy wpływ na to i tutaj nie będziemy uciekać od odpowiedzialności. Szczęście nie było do końca przy nas. Po ostatnich meczach każdy był rozgoryczony, bo liczono, że będzie więcej punktów. Decyzja została podjęta pod wpływem tego impulsu, ale ja byłem gotowy prowadzić zespół dalej i zdobyć jak najwięcej punktów. Wtedy na koniec rundy usiąść z prezesem i rozmawiać na temat ewentualnego losu i liczyć na możliwość przygotowania zespołu do rundy wiosennej.

- W niedzielę na futbolfejs.pl pojawił się wywiad z panem, z którego czuć rozżalenie tą decyzją.

- Takie uczucie zawsze się pojawi jak się traci pracę, o którą jest bardzo trudno i wkłada się w nią bardzo dużo energii. Jestem człowiekiem, który jak się za coś bierze, to się mocno angażuje. Wracając do tego wywiadu, to dostałem wczoraj od kolegi informację, że coś mocnego się pojawiło. Miałem okazję rozmawiać z prowadzącym ten portal i to była luźna rozmowa, w której rzeczowo nic nie stwierdzałem, tak jak to jest ujęte w tej wypowiedzi. Na pewne sugestie nie zaprzeczałem stanowczo i z tego został skonstruowany artykuł, o co do prowadzącego portal Krzysztofa Budki miałem pretensje. Nie jestem człowiekiem, który chce brudzić w jakikolwiek sposób. To był zlepek słów, niekonieczne wszystkich moich. Prosiłem o usunięcie z sieci tego artykułu (przez pewien moment do nie było, ale nadal jest dostępny - red. o godz. 13:30).

- Pokusi się pan o podsumowanie tego okresu w Stomilu?

- To było dużo wyzwanie, bo każdy wiedział jak wyglądał organizacyjnie klub na początku. Wcale nie żałuję tej decyzji, chociaż skończyło się jak się skończyło. Dostałem swoją szansę od prezesa Mariusza Borkowskiego. Starałem się robić, to wszystko jak najlepiej. Różne są koleje losu i różne czynniki wpływają na wyniki. Nie chcę się bronić, bo ktoś powie, że tych punktów mogło by być więcej. Suma szczęściu zawsze równa się zeru. Ilość punktów nie jest powodem do wstydu, ale laurki za to nie dostanę, czy nominacji na trenera roku. Chciałbym podziękować kibicom, którzy zawsze nas wspierali, nawet na dalekich wyjazdach. U siebie nam pomagali, czułem to wsparcie z trybun. Chciałem także podziękować wszystkim osobom pracującym w klubie, bo starali się na tyle ile mogli. Prezesowi Borkowskiemu dziękuje za swoją szansę. Grupie Socios dziękuje także, bo dołożyła swoją cegiełkę do funkcjonowania drużyny. Będę kibicował Stomilowi, żeby zrealizował cel i utrzymał się w I lidze. Mam nadzieję, że Stomil Olsztyn osiągnie swój cel także w Pro Junior System i klub otrzyma porządny zastrzyk gotówki.

Tagi: Stomil Olsztyn Tomasz Asensky

Komentarze

 1. 20.11.17 22:19 kibic

  NOWY STADION, NOWY TRENER I NOWI PIŁKARZE DLA STOMILU !!!

 2. 20.11.17 22:16 kibic

  Chyba nie ma już tego wieśniaka z Kurpii od robita, weźmieta etc. Nareszcie........................... :)

 3. 20.11.17 20:13 Max

  NOWY PREZES DLA STOMILU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 20.11.17 19:38 @kibic

  Lecz się matołku

 5. 20.11.17 18:14 kolo

  ten łopata w ub. sezonie utrzymał Stomil zapomniałeś? A nie miał łatwiej od Asenskyego, przypomnij sobie co się działo w Stomilu w przerwie zimowej! Ja też wolę innego trenera z pierwszoligową przeszłością, ale łopacie też należy oddać szacun za utrzymanie.

 6. 20.11.17 17:45 kolo

  pierdolicie bzdury dzieciaki. Ciekawe co powiecie po kolejnych dwóch porażkach i powrocie łopaty. Asensky zrobił tyle, ile mógł z tymi miernotami na boisku

 7. 20.11.17 17:10 zorro@

  Żegnamy tego trenera z radością!!! Szanowałbym go gdyby przed meczem Mielcem sam podał się do dymisji, a już na pewno po porażce z Chrobrym. A tak dla mnie jest gnidą, która chciała wydoić jak najwięcej, a wyników nie było od dawna. Pisało tym gość z Grudziądza, że będzie tu siedział i sam nie odejdzie, aż spuści wasz Stomil do 2 ligi.

 8. 20.11.17 17:04 kibic

  zorro na trenera!!! Będzie gadał do piłkarzy zamiast na forum: chłopaki wieta ... będzieta..., tera Już nie mogę czytać tego wieśniaka, usuńcie go wreszcie!

 9. 20.11.17 16:15 zorro

  Może tera sami będzieta trenować chłopaków, sami wszystko wieta najlepiej

 10. 20.11.17 15:52 Tomek

  Potwierdzam to samo robił w Kluczborku dwulicowy pajac.

 11. 20.11.17 15:32 Krzysztof podaj skład

  Witam serrrrdecznie! Krzysztof nie podał składu, koszuli nie pokazał i zadał 3 pytania, pierwszy raz, brawo nauka nie idzie w las hehehehehe

 12. 20.11.17 15:19 adam

  Roger za takie pomówienie możesz mieć piekło idź trenuj zespół

 13. 20.11.17 14:46 Roger

  Zakłamany fałszywy beznadziejny gość!!!!sklocal szatnie wymyślał głupoty zespół miał go dosyć podkupywał piłkarzy fundował alkohol młodzieży po meczach!!!! Głos z szatni w końcu ktoś przejrzał na oczy i pognał amatora!Prezesi innych klubów nigdy nie bierzcie tego bajkomowcy!!!

 14. 20.11.17 14:39 Majsterklepka

  Dzieki i powodzenia na bank miales zwiazane rece przy 80% spraw. Tutaj nikt sukcesu nie odniesie chyba ze przy wyprowadzaniu resztek kasiorki. A ty kibicu plac 20pln za bilet chodz i miej nadzieje.

        _    
       (_)   
__   ____ _ _ _  _ 
\ \ /\ / / _` | | | | |
 \ V V / (_| | | |_| |
 \_/\_/ \__,_| |\__, |
       _/ | __/ |
      |__/ |___/ 
 

Najnowsze artykuły

Twitter