Stomil wysoko wygrał z Gryfem. Fot. sport.egit.pl

Pierwsze zwycięstwo koszykarzy Stomilu! FOTORELACJA!

18.11.17 19:38   kyn   0

W pojedynku dwóch najgorszych zespołów II ligi koszykówki, Stomil Olsztyn bez problemów pokonał Gryf Goleniów 93:53. Tym samym zakończyła się trwająca 9 meczów seria porażek podopiecznych Krzysztofa Wilangowskiego.

• Stomil Olsztyn - Gryf Goleniów 93:53 (20:17, 29:6, 21:22,23:8)

Stomil: Chudzik 18, Specyalski 8, Kulis 15, Reszka 14, Markoć 8 oraz Bednarczyk 12, Podgórski 5, Suchłabowicz 2, Mocarski 4, Szachniewicz 2, Włodarczyk 2, Stanisławajtys 3.

Przed meczem odbyła sie miła uroczystość i wręczono odznaki zasłużonych dla rozwoju koszykówki Warmińsko-Mazurskiego Związku Koszykówki dla sędziego, działaczy olsztyńskiego basketu i zawodnika Stomilu Rafała Podgórskiego.

Olsztynianie zaczęli przegrywać po rzutach osobistych, ale szybko odpowiedzieli trójką Bartłomieja Reszki, a po 5 minutach prowadzili już 11:5. Goście wzięli się jednak do roboty i w końcówce udało im się dojść Stomil na jeden punkt. Podopieczni trenera Wilangowskiego nie oddali jednak prowadzenia i ta część gry zakończyła się wynikiem 20:17.

Drugą kwartę rozpoczęła dobra obrona olsztynian, jednak w ataku popełnili błąd kroków. W końcu Ante Markoć trafił za trzy. Stomil spokojnie kontrolował przebieg meczu i po 4 minutach było 25:21. Dobre zawdy rozgrywał Rafał Chudzik i dzięki niemu olsztynianie powiększyli przewagę do 10 oczek.Na 3. minuty przed końcem kwarty Gryf 5 raz faulował i olsztynianie mogli powiększać przewagę. Stomil grał widowiskową koszykówkę, dobrze bronił. Wiktor Specyalski zakończył te cześć gry celna trójka i na przerwę olsztynianie schodzili prowadząc 49:23.

Trzecia kwarta rozpoczęła się mocnymi atakami gości i mała niefrasobliwością zawodników Stomilu. Olsztynianom udało się jednak grac kosz za kosz i ich prowadzenie było niezagrożone. Po niecałych 4 minutach gry olsztynianie zaliczyli jednak 5 przewinień i musieli zacząć grać ostrożniej. Gryf nie dawał za wygraną i po 7 minutach kwarty zmniejszył przewagę gospodarzy do 18 oczek. Na tablicy wyników widniał wynik 61:43 i trener Wilangowski zmuszony był wziąć pierwszy czas. Pomogło to Stomilowi, bo po wznowieniu gry celna trójką popisał się Jakub Stanisławajtys. Kwartę ponownie zakończył celny rzut Stomilu, tym razem w wykonaniu Rafała Podgórskiego.

W ostatniej kwarcie olsztynianie szybko wyszli na 30-punktowe prowadzenie. Nieźle grali Markoć i Chudzik. Zawodnicy Stomilu nie forsowali tempa i kontrolowali wynik. Po 5. minutach gry było 87:52 dla Stomilu.Trener Wilangowski dał pograć młodym zawodnikom, a wynik do końca spotkania nie był zagrożony.