Tomasz Asensky. Fot. Paweł Piekutowski / sport.egit.pl

Tomasz Asensky. Fot. Paweł Piekutowski / sport.egit.pl

Asensky: Czas miał pracować na naszą korzyść...

19.10.17 00:19   kyn   15  

Po meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn rozmawialiśmy z trenerem olsztyńskiego zespołu. Przypomnijmy, że olsztyńska drużyna przegrała ten mecz 1:3.

- Jak wyglądał ten mecz w pańskiej ocenie?

- Przegraliśmy mecz głównie jakością ofensywy, szczególnie jakością, bo finalnie przełożyło się to na zdobycie pierwszej bramki przez przeciwnika. Straciliśmy ją w niefortunnym momencie, bo pierwsza połowa praktycznie dobiegała do końca. Zrobił się problem, bo czas miał pracować na naszą korzyść i nie tracąc gola nasze szanse zwiększyłyby się wychodząc po przerwie. Skorygowaliśmy pewne rzeczy i nieźle rozpoczęliśmy druga połowę, konsekwentnie dążąc do zmiany wyniku, aczkolwiek bramka z kategorii łatwych pogrążyła nas. Trudniej się było podnieść, ale nie poddaliśmy się i staraliśmy się odrabiać wynik. Nadarzyła się ku temu okazja, rzut karny po zgraniu ręką. Siemaszko go wykorzystał i wydawało się, że znów jesteśmy na fali. Przeciwnik popełniał błędy, wyrównująca bramka wisiała w powietrzu, niestety stały fragment, pojawiła się dekoncentracja, piłkarze, którzy mieli powierzone obowiązki w defensywie nie byli skuteczni i zostawiliśmy krycie. Niepilnowany Klemenz z bliskiej odległości strzelił bramkę i ten mecz zrobił się na tyle trudny, że nie potrafiliśmy z tego wyjść.

- To kolejne spotkanie wyjazdowe, w którym Stomil traci trzy bramki.

- W dużej większości tracimy trzy bramki. Często jest to spowodowane tym, że chcemy odrabiać wynik, gdy przegrywamy 0:2, nie składamy broni, podejmujemy ryzyko i atakujemy, a w konsekwencji tracimy trzecią bramkę. Chluby nam to nie przynosi, ale pokazuje, ze do końca chcemy grać.

- Przed wami spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec i jest ono w tym momencie niezwykle ważne.

- Wyjeżdżaliśmy na dwumecz na Śląsk z określonymi założeniami, najlepiej zdobycia 6 punktów. Plan B zakładał 4 punkty, plan C 3 i w dalszym ciągu jest aktualny i do zrealizowania. Musimy zrobić wszystko by się pozbierać, wylizać rany i dobrze przygotować się do kolejnego meczu i zapunktować.

- Co z Wiktorem Biedrzyckim?

- Ma uraz, którego niestety jeszcze nie jesteśmy w stanie zdiagnozować. Bolała go łydka i poprosił o zmianę. Nie było sensu na siłę forsować tego piłkarza, w szczególności, ze mamy mecz za cztery dni. Musimy się temu przyjrzeć i jeśli dolegliwości się nasilą to będzie trzeba postawić te diagnozę. Na razie nie ma alarmu, być może okaże się, ze to stan przemęczeniowy, ponieważ w ostatnim meczu został uderzony w to miejsce.

- Grzegorz Lech zszedł z powodu urazu, czy była to zmiana taktyczna?

- Nie odczuwał dolegliwości, ale tez było widać zmęczenie u Grześka. Podjęliśmy też ryzyko gry na dwóch napastników. Oszczędzenie Lecha w kontekście następnego meczu, spowodowane tym, że mimo iż ten piłkarz fajnie funkcjonuje, dobrze prezentuje się fizycznie, to jednak przyjdzie za chwile grac trzeci, kolejny mecz w małym odstępie czasu i była to taka decyzja na wskroś słuszna.

Tagi: Stomil Olsztyn GKS Katowice Tomasz Asensky Wiktor Biedrzycki

Komentarze

 1. 19.10.17 20:06 Dzięki Jaco

  Prorocze słowa Jaco im szybciej się gościa pozbędziemy tym szybciej pojdziemy w górę, albo spadek.

 2. 19.10.17 19:27 Ja

  Jeżeli czas jednak nie gra na nasza korzyść to może czas na iane trenera... Na wyjazdach poznaje się oblicze trenera i drużyny...

 3. 19.10.17 18:11 Gyb

  Dobrze grali z Odra to po cholerę coś zmienia !!! Wina treberA...

 4. 19.10.17 16:33 Adamski

  Marcin Kaczmarek powinien zostac trenerem lub Darek Kubicki. Asensky odejdz prosze!

 5. 19.10.17 16:07 Arp

  Czas tego nieudacznika minął! Asensky WYPAD!!!

 6. 19.10.17 15:43 kibol

  A plan D masz bo ja mam 2 mecze 0 pkt i co wtedy?? skoncz juz pierdolic i albo scisniesz tych grajkow za jaja albo wypierdalaj Marcin Kaczmarek na trenera !!!!!!!!!!

 7. 19.10.17 15:28 Kiero

  Sklad mamy dobry ludzi duzo chlopaki chca i potrafia grac tylko nam trenera brak

 8. 19.10.17 12:30 Asnyk

  Cały czas te same śpiewki - zaskoczyli nas, byli lepsi, chcieliśmy ale nie mogliśmy, mamy plan c plan d . Ja mam plan dla pana, postaw se pan jakis plan minimum na najblizsze 2-3 mecze i jesli nie ogarniesz to wypad.

 9. 19.10.17 11:58 zenek

  eee tam Stomil jest na topie w sts-ach w całej Polsce u siebie 1 na wyjeździe w plecy,bardzo przewidywalna ekipa :)

 10. 19.10.17 06:47 Kluczbork napastnik

  I co to samo co u nas w Kluczborku wszystko baletnicy przeszkadza i ty jestes trener zkluciles i spierdoliles

 11. 19.10.17 06:22 Buli

  Najslapszy trener jaki jest on nawet w b klasie by se nie poradzil won cieniaku

 12. 19.10.17 05:23 !

  Odejdz

 13. 19.10.17 04:03 Nadi

  Gościu Ty przejrzyj na oczy wychodzisz na mecz 3 graczami ofensywnymi !!! Jak można tak wygrac mecz ? Tylko fartem !!!!! Dobrze zespół funkcjonował z Odra to zaczynasz kombinować!!! To jest tylko i wyłącznie Twoja wjna

 14. 19.10.17 03:37 Grudziadz Jaco

  Te same gadki co zawsze nie zobaczycie i będziecie w 2 lidze a straconych bramek będzie 100 i powie ze na Śląsku to się ciężko gra do dymisji się nie poda po to sposób na życie ze idzie na sile do klubu a potem żyje przez rok z kasy z kontraktu dobra rada Pozbyć się Pana jak najszybciej wtedy zaczniecie punktować!!!

 15. 19.10.17 01:04 kibic

  Jak nie wygrasz w Sosnowcu to podaj się do dymisji. Miej honor!

           
           
 _ __ __ _ ___ __ _ 
| '__/ _` |/ __/ _` |
| | | (_| | (_| (_| |
|_| \__,_|\___\__,_|
           
           
 

Najnowsze artykuły

Twitter