Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

"Z archiwum biblioteki": Jan Wiejak mistrzem olsztyńskiego

13.09.17 07:53   rys   0

W lutym 1983 roku w Bartoszycach odbyły się otwarte mistrzostwa województwa w wyścigach przełajowych. Mistrzem został Jan Wiejak z Primu Ełk.

W zawodach właśnie oprócz drużyn z olsztyńskiego wzięli udział kolarze z Ełku. Jak się spodziewano mistrzem został członek kadry narodowej Jan Wiejak. Zaraz po starcie objął prowadzenie i z każdym okrążeniem powiększał przewagę. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Jeziuta z Ostródy, a na trzecim Krzysztof Hryciuk z Kętrzyna.

- W sumie impreza nie wypadła najlepiej, chociaż organizatorzy włożyli wiele wysiłku, by przygotować mistrzostwa możliwe najlepiej. Zawiedli zawodnicy. W trzech klasach startowało ich zaledwie 31 - czytamy w archiwalnym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".

Trasa imprezy była trudna i wymagająca od zawodników nie tylko dobrego przygotowania kondycyjnego, ale nienagannej techniki jazdy na rowerze.