Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

"Z archiwum biblioteki": Gwardia lepsza od Stomilu w derbach

06.09.17 11:00   rys   0

W rundzie jesiennej III ligi w sezonie 1982/1983 olsztyński Stomil przegrał wysoko w derbowym spotkaniu rozegranym w Szczytnie. Olsztyński zespół przegrał 0:3 z miejscową Gwardią. Spotkanie obejrzało ponad tysiąc widzów.

• Gwardia Szczytno - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)

1:0 - Nowosielski (15), 2:0, 3:0 - T. Sosnowski (72, 87)

Gwardia: Sikorski - Ostrowski, Kajdan, Kęszczyk, Kacak, Zembrzuski (39 Kornat), Hajnysz, Rusiecki, T. Sosnowski, Nowosielski, Świerczewski (46 Pobiedziński)

Stomil: Kozakiewicz, Mochola, Ful, Matusiak, Suwiński, Michalewski, Krzemień, Płaczek, Wojnicki, Z. Kupcewicz, Mierzejewski

Stomil i Gwardia to w latach osiemdziesiątych czołowe drużyny regionu. Na mecz rozegranym na Stadionie Lśnym w Szczytnie wybrało się ponad tysiąc widzów. Zdecydowanie lepsza w tym spotkaniu była Gwardia, a Stomil skupił się tylko na grze z kontry. Do przerwy miejscowi prowadzili 1:0 po sprytnie rozegranym rzucie wolnym.

- Po faulu na T. Sosnowskim sędzia podyktował dla Gwardii rzut wolny. Jego egzekutorem był poszkodowany. Nie strzelał jednak na bramkę, a bardzo sprytnie podał do wychodzącego na dobrą pozycję Rusieckiego. Ten ostatni strzelił z dość dużego kąta. Piłka minęła z Kozakiewicza, ale formalności dopełnił Nowosielski - czytamy w archiwalnym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".

W drugiej połowie Gwardia nadal kontrolowała spotkanie. Strzeliła jeszcze dwie bramki za sprawą Tadeusza Sosnowskiego. Redaktor "Gazety Olsztyńskiej" po tym meczu chwalił zawodników, że derbowy pojedynek odbył się w sportowej atmosferze.