Radość Polaków po bramce Kamila Glika. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Zrobili co mieli zrobić. FOTORELACJA z meczu Polska - Kazachstan!

04.09.17 22:38   kyn   1

Polacy zrehabilitowali się za porażkę w Danii i na Stadionie Narodowym pokonali Kazachstan 3:0. Nie było to najlepsze spotkanie Biało-Czerwonych, ale liczą się trzy punkty i pozostanie na fotelu lidera grupy E eliminacji mistrzostw świata.

• Polska - Kazachstan 3:0 (1:0)

1:0 - Milik 11, 2:0 - Glik 74, 3:0 - Lewandowski 86 (k)

Polska: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus - Makuszewski (65 Błaszczykowski), Mączyński (88 Bednarek), Zieliński, Grosicki (90 Teodorczyk)- Milik, Lewandowski

Kazachstan: Loriya – Logvinenko, Akhmetov, Dmitrenko, Suyumbayev, Darabayev, Beysebekov, Shomko, Khizhnichenko (68 Ščotkin), Kuat, Murtazayev.

Trener Nawałka dokonał trzech zamian w porównaniu z fatalnym meczem w Kopenhadze. Robert Lewandowski zyskał partnera w ataku w osobie Arkadiusza Milika, na lewej obronie wystąpił Maciej Rybus, a na prawym skrzydle Maciej Makuszewski.

Biało-Czerwoni od początku spotkania rzucili się do ataku. Już w pierwszej akcji Polacy wywalczyli rzut rożny, ale nie potrafili zamienić go na bramkę. Po kolejnym rzucie rożnym groźnie strzelał Kamil Glik, a już za chwilę Kazachowie mieli dwie dobre okazje. Darabajev miał szansę sprawić niespodziankę, ale jego strzał przeszedł obok słupka bramki Łukasza Fabiańskiego. Goście odrobili swoją lekcję i wyszli bardzo wysokim pressingiem.

Rozpracowanie kazachskiej obrony zajęło Polakom 10 min. W 11. dokładnie dośrodkował Rybus, głową piłkę zgrał na drugi słupek Makuszewski i Milik nie miał problemów z pokonaniem Lorii.

W 16. minucie Glik popełnił fatalny błąd, za krótko zagrał głową do Fabiańskiego i ten musiał wykazać się kunsztem, broniąc w sytuacji sam na sam z Khizhnichenką.

W 20. minucie Milik mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców. Idealnie uderzył z rzutu wolnego, ale Loriya końcówkami palców wybił piłkę na róg.

Przez kolejne 15 minut Polacy starali się podwyższyć prowadzenie, ale nie potrafili wykończyć dobrych akcji. Najlepszą okazję ponownie miał Milik, ale w stuprocentowej sytuacji przeniósł piłkę ponad bramką. Mimo jeszcze kilku prób, nie udało się Biało-Czerwonym zmienić wyniku przed przerwą.

Początek drugiej części gry był bardzo intensywny z obu stron. Najpierw Milik nie trafił w piłkę po dobrej, kombinacyjnej akcji Polaków. Po minucie to Kazachowie trafili do bramki Fabiańskiego, po karuzeli błędów Biało-czerwonych, ale na szczęście przy strzale jeden z Kazachów był na spalonym. W odpowiedzi strzelał Grosicki i Loriya musiał parować piłkę przed siebie.

Kolejne 20 min. to festiwal błędów i niedokładności Polaków. Kazachowie chcieli wykorzystać niefrasobliwość gospodarzy, ale czynili to na tyle chaotycznie, że nie zagrozili bramce Fabiańskiego. Kilka razy szybkością popisał się Grosicki, ale ostatecznie zawsze czegoś brakowało, by strzelić bramkę.

W 72. min. Lewandowski idealnie uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się za linia bramkowa i wyszła w pole, ale sędzia nie uznał gola. Lewandowski nie strzelił kolejnej bramki, ale za chwilę zrobił to Glik, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Zielińskiego.

Polacy chcieli jeszcze podwyższyć prowadzenie i znów najbliżej był Milik, który minimalnie nie trafił strzałem głową po dośrodkowaniu Grosickiego. Za chwilę Lewandowski został faulowany w polu karnym i sam poszkodowany zamienił rzut karny na bramkę.

Kazachowie chcieli jeszcze strzelić bramkę honorową, ale Polacy dobrze się bronili. W ostatnich minutach trener Nawałka przeprowadził dwie zmiany taktyczne. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Kolejne eliminacyjne spotkanie Polacy rozegrają 5. października z Armenią na wyjeździe.