Dania rozbiła Polskę. Fot. Czytelnik sport.egit.pl

Blamaż w Kopenhadze

01.09.17 22:34   kyn   0

Po bardzo słabym meczu Polska przegrała z Danią 0:4 w 7 meczu eliminacji mistrzostw świata w Rosji. Biało-Czerwoni dali się zdominować Skandynawom, którzy obnażyli wszystkie słabe strony polskiej jedenastki.

• Dania - Polska 4:0 (2:0)

1:0 - Delaney (15), 2:0 - Cornelius (42), 3:0 - Jorgensen (59), 4:0 - Eriksen (80)

Dania: Schmeichel – Stryger Larsen, Bjelland, Kjaer, Dalsgaard – Delaney (86 Jensen), Kvist, Eriksen – Sisto, Jorgensen (82 Lerager), Cornelius (74 Bendtner)

Polska: Fabiański – Piszczek (34 Cionek), Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski (62 Milik), Mączyński, Zieliński, Linetty (66 Makuszewski), Grosicki - Lewandowski

Polska przystępowała do tego meczu jako lider grupy E, z 16 punktami po 6 meczach. Trener Nawałko nie powołał Grzegorza Krychowiaka, a w bramce stanął Łukasz Fabiański. Reszta wyjściowego składu Polaków nie była zaskoczeniem.

Już w pierwszej minucie Duńczycy pokazali, że bardzo zależy im na wyniku. Łukasz Fabiański miał duże problemy ze sparowaniem na rzut rożny strzału z dystansu w wykonaniu Delaney'a. Biało-Czerwoni odpowiedzieli niecelnym strzałem Łukasza Piszczka sprzed pola karnego. Spotkanie od początku było bardzo dynamiczne z obu stron, choć to Duńczycy posiadali optyczną przewagę. Wysoki pressing gospodarzy spowodował, że większość czasu to oni byli w posiadaniu piłki.

W 15. minucie udokumentowali swoją przewagę, kiedy to Delaney wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Fabiańskiego.

Polacy rzucili się do odrabiania strat, ale nie udało im się w ciągu kolejnych 10 minut oddać celnego strzału. Próbowali Karol Linetty i Piszczek, ale oba strzały minęły światło bramki. Swoją dobra grę kontynuowali za to gospodarze. Konsekwentnie przeszkadzali Polakom w rozgrywaniu akcji, mocno naciskali .

W 30. minucie powinno być już 2:0, ale Cornelius minimalnie chybił. W 34. minucie boisko musiał opuścić Piszczek z powodu kłopotów żołądkowych, a w jego miejsce pojawił się Thiago Cionek. Polacy nie mieli pomysłu na doprowadzenie do remisu. Często mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Popełniali także sporo błędów pod presją dobrze przesuwających się Duńczyków.

W końcu w 42. Glik dał odebrać sobie piłkę Eriksenowi, ten idealnie wyłożył piłkę Corneliusowi. który nie miał problemów z podwyższeniem wyniku.

Do końca pierwszej połowy, zarówno obraz gry, jaki i wynik nie uległy zmianom. O

d początku drugiej części gry Biało-Czerwoni mocniej weszli w grę, nie chcąc dać się zdominować gospodarzom, jak to miało miejsce w pierwszej połowie. Nie przyniosło to jednak spodziewanych efektów, bo Polacy grali bardzo niedokładnie. Po kilku minutach Duńczycy znów zaczęli dochodzić do głosu.

W 59. minucie Fabiański zbił przed siebie dośrodkowanie, nikt nie wybił piłki i Jorgensen bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Trener Nawałko wpuścił do gry Arkadiusza Milika za Jakuba Błaszczykowskiego i Biało-Czerwoni rzucili się do ataków. Nie dało to jednak zdobyczy bramkowej, choć udało sie skonstruowac kilka ciekawych akcji. Polacy grali jednak bez wiary, bardzo słabo.

Wykorzystali to jeszcze gospodarze i w 80. minucie Eriksen podwyższył prowadzenie strzałem sprzed pola karnego.

Po tym spotkaniu Polska nadal przewodzi grupie E. Do rozegrania zostały jeszcze 3 spotkania. Najbliższe już w poniedziałek z Kazachstanem w Warszawie.