Janusz Bucholc. Fot. Paweł Piekutowski / sport.egit.pl

Janusz Bucholc. Fot. Paweł Piekutowski / sport.egit.pl

Bucholc: Zawodnicy Ruchu byli niesamowicie zdeterminowani

19.08.17 00:21   kyn   10  

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe 1:3 z Ruchem Chorzów. Po meczu rozmawialiśmy z kapitanem olsztyńskiego zespołu Januszem Bucholcem.

- W pierwszej połowie dwa banalne błędy i tracimy dwie bramki, a w drugiej połowie gramy z przewagą jednego przeciwniki i nie potrafimy tego wykorzystać.

- Doskonale zdawaliśmy sobie sprawę w jakich strefach Ruch Chorzów chciał odbierać piłkę i na jakie straty liczy. Niestety niekonsekwencja i błędy własne przy wyprowadzeniu piłki i później brak asekuracji we właściwych strefach kończy się bramką. Za taka niefrasobliwość się płaci utratą bramek i przegrywa się do przerwy 0:2. Okoliczności nam sprzyjały, bo błąd zawodnika Ruchu i głupia druga żółta kartka. Gramy w przewadze a robimy głupiego karnego, którego dzięki Bogu rywal nie wykorzystał i mecz dalej nam się układa. Strzelamy bramkę kontaktową i wydaje się, że jest szansa wyjść przynajmniej na remis. Trzecia bramka to już naprawdę zachowanie młodych zawodników Ruchu, ich zachowanie w tym wieku, ich nauka gry w piłkę to skandal.

- Zagotowało się, bo dwóch zawodników Ruchu leżało na murawie, poszła kontra. Co tam się działo?

- Leżało dwóch zawodników, sami krzyczeli żebyśmy wybili piłkę, w końcu piłka po odbiciu trafiła do nich i zawodnik robi indywidualną akcję, co jest niezrozumiałe zupełnie. Zamiast wybić te piłkę na aut i zachować się fair play, to podejmuje tę akcję. Zawodnicy Ruchu krzyczeli by wybił a on pojechał. Strzelił bramkę i wszyscy się zaczęli cieszyć. To są rzeczy w tym wieku dziwne. My odpuściliśmy tę akcję i nie wiem czemu oni się tak cieszyli z tej sytuacji. Tylko pogratulować, jeśli tak się uczą zasad grania w piłkę fair play, to na prawdę super. Życie im kiedyś odda.

- O ile można nadziać się na kontry, a było widać, że Ruch był świetnie zorganizowany w tym aspekcie, to zastanawiająca jest ta niefrasobliwość Stomilu w ataku, gdy grał już w przewadze.

- Mieliśmy swoje akcje od boków, brakowało albo bycia we właściwej strefie i dołożenia nogi, albo lepszego dogrania. Zawodnicy Ruchu byli niesamowicie zdeterminowani, trudno im się dziwić, bo mieli minus pięć, teraz mają minus dwa punkty i tę determinacje okazywali w każdej strefie. Byli bardzo agresywni i ciężko się grało i nie mogliśmy przedostać się pod bramkę, a było za mało strzałów z dystansu, podejmowaliśmy za mało ryzyka w grze jeden na jeden i tak to się skończyło.

- Przed wami już we wtorek mecz z GKS-em Tychy.

- Nie będzie prosto, ale na szczęście gramy na Piłsudskiego. Musimy sobie też odpowiedzieć na pytanie, po spokojnej analizie, dlaczego u siebie jesteśmy zupełnie innym zespołem, a na wyjazdach dziwnie zaczynamy te mecze, tracimy dziwne bramki i nadziewamy się na dziwne kontry. Fajnie, że ten mecz we wtorek gramy u siebie.

Tagi: Stomil Olsztyn Ruch Chorzów Janusz Bucholc

Komentarze

 1. 21.08.17 19:52 Ali

  To wchodzicie na boisko bez determinacji,zaangażowania-powinniście trawę gryźć.......

 2. 21.08.17 19:13 Mazury

  Jaki klub tacy grajki

 3. 21.08.17 17:59 Ali

  Nie wiem co tam było nie w porządku do kogo pretensje piłka caly czas była w boisku i posiadał ją Ruch a Stomil stał i się przygląda więc o co chodzi sędzia decyduje w takich momentach proste a gwizdka nie słyszałem

 4. 21.08.17 11:25 jeszcze jedno

  I słusznie ,że grali .Sami nie wybiliście w aut mając piłkę a pretensje macie do przeciwnika.

 5. 21.08.17 06:35 Gol

  Do roboty się weźcie bo nazwać Was piłkarzami to gruba przesada. Wy zwykłe żuliki- kopaczyki jesteście

 6. 20.08.17 07:23 Fish

  W filmiku pojechali Wam od frajerów,których trzeba zdusić.Miło?!

 7. 19.08.17 21:01 Arek

  Jasiu a kto wam zabronił być zdeterminowanym i cwanym?

 8. 19.08.17 09:42 Stary młody duchem

  Z tej wypowiedzi wynika,że starzy są głupi, a młodzi cwaniacy.Dobre sobie...

 9. 19.08.17 09:01 kolo

  to ja Was proszę... przestańcie grać fair play i rozdawać punkty. Zagrajcie jak boiskowe chamy i cwaniaki. Nikt nie będzie miał pretensji za zdobyte 3 pkt.

 10. 19.08.17 08:44 BARSA26

  JANEK TO WY POWINNIŚCIE BYĆ DWA RAZY BARDZIEJ I POKAZAĆ KTO JEST LEPSZY A NIE WIECZNIE JAKIEŚ TŁUMACZENIA

   _     
  (_)     
 ___ _ ______ _ 
/ __| |_ / _` |
\__ \ |/ / (_| |
|___/_/___\__,_|
        
        
 

Redakcja sport.egit.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Najnowsze artykuły

Twitter