Pamiątkowe zdjęcie po meczu. Fot. indykpolazs.pl

Pamiątkowe zdjęcie po meczu. Fot. indykpolazs.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zagrali w pokazowym meczu z dziećmi

11.08.17 16:12   rys   0  

Hektolitry potu wylane na treningach, dziesiątki godzin spędzone na sali i setki powtórzeń. Tak wyglądał obóz dla najmłodszych zorganizowany przez sponsora olsztyński siatkarzy firmę Indykpol. W piątek odbył się Wielki Finał – mecz pokazowy dzieci vs. siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn.

Sponsor strategiczny akademików, firma Indykpol z okazji 25-lecia istnienia, na początku marca ogłosiła konkurs, którego główną nagrodą był wyjazd na dziesięciodniowy obóz siatkarski, z udziałem zawodników Indykpolu AZS Olsztyn. Zasady były dość proste – chętni musieli pokazać, w jaki sposób spędzają swój wolny czas. Prace były oceniane przez specjalną komisję, która wybrała kilkudziesięciu szczęśliwców.

W piątek, 4 sierpnia grupa 31 najmłodszych adeptów siatkarskich zawitała do stolicy Warmii i Mazur. Tego dnia odbył się również pierwszy trening z udziałem całej drużyny Indykpolu AZS Olsztyn. Przez kolejne dni młodzi sportowcy pod okiem naszych zawodników ciężko trenowali, poznając tajniki siatkarskiego rzemiosła.

- Wszystkie dzieci podczas naszego obozu świetnie się bawiły – mówi Marta Lach, jedna z opiekunek obozu. – Było czuć ich miłość do siatkówki oraz zaangażowanie podczas treningów z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn. Cieszę się, że firma Indykpol postanowiła zorganizować taki obóz, aby dzieci z całego kraju mogły aktywnie spędzić wolny czas w wakacje.

A jak zajęcia z gwiazdami polskiej siatkówki odebrali uczestnicy obozu? – Bardzo podobały mi się treningi z Pawłem Woickim i Danielem Plińskim – mówi Ksawery, młody uczestnik obozu. – Paweł bardzo dobrze wystawia, jest szybki na boisku, a Daniel ma bardzo duże doświadczenie w reprezentacji. Trenując pod ich okiem nauczyłem się bardzo wiele.

Po hektolitrach wylanego potu na treningach, setek powtórzeń ćwiczeń i wielu godzin spędzonych na sali treningowej, przyszedł czas na Wielki Finał. W piątek, 11 sierpnia w hali sportowej w Kortowie odbył się mecz pokazowy: Dzieci vs. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. W rolę sędziego wcielił się trener olsztyńskich akademików, Roberto Santilli. I choć w całej zabawie wynik był sprawą drugorzędną, to uczestnicy obozu niczym zawodowi siatkarze walczyli o każdą piłkę do ostatniego tchu.

- Cieszmy się, że nasz sponsor zorganizował taki konkurs i docenił dzieci, dając im możliwość potrenowania z nami – mówi Michał Żurek, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – Mam nadzieję, że się wykazaliśmy, a zajęcia podobały się dzieciom. Ze swojej strony starałem się pokazać podstawy siatkarskiego rzemiosła, łącząc to z elementami zabawy. Po zakończonym meczu autografów i wspólnych zdjęć z zawodnikami było co niemiara. Najmłodsi zgodnie podkreślali, że obóz zorganizowany przez firmę Indykpol zapamiętają na długie lata.

Tagi: Indykpol AZS Olsztyn

Komentarze

     _     
     | |    
__ _____| | _____ 
\ \/ / _ \ |/ / _ \ 
 > < __/  < (_) |
/_/\_\___|_|\_\___/ 
          
          
 

Najnowsze artykuły

Twitter