Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Warmia Traveland wróciła z obozu i w sobotę zagra sparing

11.08.17 15:28   kyn   0  

Warmia Traveland Olsztyn zakończyła pięciodniowe zgrupowanie w Rynie. Olsztyńscy szczypiorniści przebywali na obozie od soboty do środy. Już w sobotę formę podopiecznych Daniela Żółtaka sprawdzi superligowy KPR RC Legionowo.

Zgrupowanie w Rynie było dla Daniela Żółtaka bardzo istotnym punktem okresu przygotowawczego.

- Obóz był bardzo intensywny i przydatny. Zrealizowaliśmy w 95 procentach to, co sobie zakładaliśmy. Te 5 procent to jest jeden trening, który niestety musieliśmy w środę odwołać ze względu na większe lub mniejsze urazy kilku zawodników. Nie chciałem narażać innych na to, że ktoś nam wypadnie dodatkowo, więc w środę mieliśmy tylko jeden trening, zamiast zaplanowanych dwóch. Poza tym ten obóz przebiegał tak, jak tego chcieliśmy. Fajnie, bo zespół z Ketrzyna zgłosił się by zagrać z nami sparing. Zaprosiliśmy ich na trening do nas. Odbyła się część treningu, podczas którego trenowaliśmy razem a potem zagraliśmy mecz 2 razy 20 minut. Mieliśmy pierwsze przetarcie i mogliśmy przećwiczyć nasze nowe zagrywki. Wprowadziliśmy kilka nowych rzeczy i na tym przeciwniku mogliśmy to sobie sprawdzić. Przede wszystkim mogliśmy pobiegać do kontry i w takim okresie te aspekty są najbardziej potrzebne, więc jak najbardziej pozytywnie to odebraliśmy - mówi dla sport.egit.pl Zółtak.

Po powrocie zawodnicy dostali dwa dni wolnego, by zaleczyć lekkie urazy. Zgodnie z zapowiedziami, już w sobotę Warmia Traveland rozegra sparing z KPR RC Legionowo. Mecz odbędzie się w Olsztynie w hali Urania o godz. 12.

- W sobotę poważny przeciwnik z Superligi, fajne przetarcie z mocniejszym zespołem i to będzie pierwszy poważny test i bardzo się cieszę, że udało nam się taki mecz ustawić. Tydzień później to my jedziemy do Legionowa. Zobaczymy jak będziemy wyglądać personalnie, pod względem zdrowotnym, bo to jest w tym momencie dla mnie najważniejsze, jako trenera - wyjaśnia Żółtak.

Radosław Dzieniszewski nie wystąpi w sparingu. Badanie USG wykazało, że ma zapalenie ścięgien Achillesa i dostanie około 6 dni wolnego. Nie zobaczymy również Michała Krawczyka, który leczy naderwanie przywodzicieli. Lekkich urazów przeciążeniowych doznali także Paweł Deptuła, Łukasz Kozakiewicz, a po kontuzji kostki wraca Kacper Kołodziński.

Kadra pierwszoligowca nie jest jeszcze kompletna, ale w najbliższym tygodniu ma się wiele wyjaśnić.

- Mamy 11 zakontraktowanych zawodników, za chwilę będziemy mieli 13. Z Adamem Maliną jest wielka niewiadoma, bo jest po kontuzji i jeszcze nie może trenować na pełnych obrotach. Ten jego okres próbny się wydłuża, bo dopiero po 14. sierpnia może wejść na pełne obciążenia. Ma uraz, którego nie wyleczył i czekamy na rozwój sytuacji. Będziemy chcieli, żeby jeszcze tydzień z nami potrenował i zobaczymy w jakiej będzie dyspozycji. Jestem po rozmowach z dwoma zawodnikami i czekam na odpowiedzi do poniedziałku. Nie wiadomo jeszcze co z zespołem z Ostródy, bo nie wiadomo czy wystartują w III lidze, czy może zupełnie się rozpadną. Naturalnym by było, że chcielibyśmy wtedy, by ktoś od nich nas zasilił, ale oczywiście nie życzymy nikomu źle i mamy nadzieję, że ostródzianie sobie poradzą - dodaje na koniec Zółtak.

Tagi: Warmia Traveland Olsztyn Daniel Żółtak

Komentarze

    _       
   (_)      
__  _____  ___  _ 
\ \ / / \ \ / / | | |
 \ V /| |\ V /| |_| |
 \_/ |_| \_/ \__, |
        __/ |
        |___/ 
 

Najnowsze artykuły

Twitter