Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

"OceniamyStomil": Noty zawodników po meczu z Chojniczanką Chojnice

07.08.17 14:12   redakcja sport.egit.pl   2

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali w sobotę ligowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice. Olsztyńscy zawodnicy ulegli rywalom 0:3 i po dwóch kolejkach mają na koncie zero punktów. Po meczu oceniliśmy występ podopiecznych Tomasza Asenskiego.

Michał Leszczyński (5) - Przy każdej straconej bramce nie miał nic do powiedzenia. Kilkukrotnie wybronił groźne strzały zawodników Chojniczanki Chojnice.

Janusz Bucholc (5) - Bardzo często próbował się włączać w akcje ofensywne Stomilu. Niestety widać jeszcze brak zgrania w zespole.

Adrian Karankiewicz (4) - Tym razem bez bramki po stałym fragmencie. Gorszy występ niż w poprzednim spotkaniu.

Paweł Baranowski (3) - Słabo się zachował przy pierwszej bramce, bo powinien wykopać na oślep piłkę, którą sparował Michał Leszczyński.

Marcel Ziemann (6) - Jeden z lepszych zawodników Stomilu w tym meczu. Bliski strzelenia gola na 1:0, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Tomasz Zając (2) - Najsłabszy na boisku w tym meczu. W meczu w Bytowie rozbudził nadzieję na lepszą grę na skrzydle.

Wiktor Biedrzycki (4) - Zobaczył w meczu dwie żółte kartki, ale gra na takiej pozycji, że będzie często je dostawał. W tym spotkaniu zaliczył dużo niecelnych podań.

Daniel Mikołajewski (2) - Tym razem młody zawodnik Stomilu wypożyczony z Lechii Gdańsk zanotował słabszy występ. Słusznie zmieniony w przerwie, kto wie, czy nie lepiej grałby jakby na defensywnym pomocniku grał u boku bardziej doświadczonego piłkarza.

Grzegorz Lech (6) - Mocno aktywny od 1 do 90 minuty. Jak sam przyznał po meczu za mało było prób indywidualnych pojedynków i ostatniego podania do napastników.

Paweł Abbott (3) - Były zawodnik Arki Gdynia nie jest jeszcze gotowy na grę od pierwszej minuty. Jest tego świadomy. Dostał tylko jedne dobre dośrodkowanie w drugiej połowie.

Wojciech Dziemidowicz (3) - W poprzedniej rundzie miał lepsze występy na lewej obronie. W tym meczu jednak cały zespół zagrał słabo.

Artur Siemaszko (4) - Wszedł po przerwie, próbował pociągnąć akcje ofensywne Stomilu i nawet jedno dośrodkowanie w pole karne było dobre.

Tomasz Zahorski (4) - Napastnik żyje z podań, a tych jest jak na lekarstwo, więc nasi napastnicy mają utrudnione życie w Stomilu.

Sędzia Mariusz Korpalski - Do pewnego momentu widział faule tylko zawodników Stomilu Olsztyn. Pokazał pięć żółtych kartek za walkę i mocniejsze wejścia. Bez rażących błędów.

Trener Tomasz Asensky - W porównaniu z poprzednim słabym meczem dokonał dwie zmiany. Jedna wynikała z kontuzji bramkarza, a druga ze słabszej gry ofensywnej. Paweł Abbott nie jest jednak gotowy na grę od pierwszej minuty. Dobra decyzja o ściągnięciu z boiska Tomasza Zająca.

Przy ocenie stosujemy skalę 1-10, gdzie 6 jest oceną wyjściową. Oceniamy zawodników, którzy w meczu grali minimum 15 minut.

Tagi: Stomil Olsztyn Janusz Bucholc Adrian Karankiewicz Paweł Baranowski Marcel Ziemann Tomasz Zając Wiktor Biedrzycki Daniel Mikołajewski Grzegorz Lech Paweł Abbott Wojciech Dziemidowicz Artur Siemaszko Tomasz Zahorski. OceniamyStomil Tomasz Asensky