Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Znajdą się pieniądze na zaległości, będzie licencja dla Stomilu

14.06.17 17:58   em   17  

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN odroczyła rozpoznanie sprawy Stomilu Olsztyn do 23 czerwca. Co musi zrobić Stomil, żeby dostać licencję? PZPN tego w oficjalnym komunikacie nie podał.

Z naszych informacji wynika, że klub musi spłacić piłkarzy z którymi jest w sporze sądowym. Jeżeli zaległości zostaną spłacone lub zostaną podpisane ugody, to wtedy Stomil w następnym sezonie zagra w rozgrywkach I ligi.

Olsztyński Stomil spełnił wymogi stadionu (trwają poprawki w Olsztynie, zgłoszona jest Ostróda), podpisał nowe umowy z trenerami grup juniorskich, a także przelał bardzo dużą część przeterminowanych (2016 rok i starsze), zaległych wypłat dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Jednak swoich zaległości nie dostali piłkarze z którymi Stomil Olsztyn jest w sporze.

Tak więc licencja jest na wyciągnięcie ręki, klub musi znaleźć kolejne fundusze na zaległości. Ma na to czas do 23 czerwca.

Czas ucieka, a w Stomilu nadal nie wiadomo kto będzie nowym trenerem, kto będzie grał w kolejnym sezonie, czy zespół wyjedzie na obóz przygotowawczy, czy w klubie dojdzie do zmian organizacyjnych...

Pytań bardzo wiele, a odpowiedzi praktycznie żadnych.

Tagi: Stomil Olsztyn

Komentarze

  1. 16.06.17 18:58 tORES

    bOREK TO JEST TAKI KŁAMCZUCH I PZPN MA TEGO ŚWIADOMOŚĆ I CZEKA DO 23 ROBI TO DLA PIŁKI W OLSZTYNIE A NIE DLA gAMONIA I kONOWAŁA

  2. 15.06.17 12:37 Sow na prezesa

    Sow na prezesa

  3. 15.06.17 12:11 sow

    Borkoski odejdz i przestań oszukiwać wszystkich ludzi i kibiców w Olsztynie i całym kraju. Ty GRABARZU OLSZTYŃSKIEJ PIŁKI I STOMILU! SPW

  4. 15.06.17 11:16 Bez zadnych iluzji masz cos z

    Wylacz komputer

  5. 15.06.17 10:43 bez zadnych iluzji

    Panie Boniek ze swoimi komisarzami d/s licencji.Zrobcie wreszcie porzadek z tym burdelem pilkarskim w Olsztynie. Tego co sie tu dzieje od lat, to juz sie naprawde nie da wiecej sluchac i ogladac.Te zaklamanie wladz miejskich doprowadzone do perfidi i perfekcji w niekonczacym sie latami obiecywaniu i oglupianiu calego srodowiska pilkarskiego w Olsztynie przekroczylo juz wszelkie mozliwe granice! Teraz jeszcze ten list do ministra sportu, ta kolejna smierdzaca na cala Polske kielbasa wyborcza.Ludzie lacznie z prezesem Borkowskim, ktorzy tym sie jeszcze w tym klubie zajmujecie,skonczcie to oglupianie i osmieszanie siebie i innych. Zgasic swiatlo i oszczedzic wstydu!!!Ci co sa cos warci niech ida w Polske, gdzie znajda odpowiednie warunki i gdzie bedzie im sie placic obiecane wynagrodzenie, a inni na poziomie amatorskim, co potrafia tylko kopnac pilke mocno,prosto i daleko - prosimy zabrac sie do innej rzetelnej pracy.

  6. 15.06.17 08:29 Roki

    Skad ta pewnosc redakcjo? Teraz tez mialo byc gladko i przyjemnie z licencja i co? Do 3 razy sztuka

  7. 14.06.17 22:27 Baczny obserwator kopaniny

    Kolejny rok zawirowania,kiedy inni odpoczywaja maja zaplanowane obozy,sparingi i rozgladaja sie za wzmocnieniami, aż sie k_rwa smutno robi , bo od nas pewno połowa da noge co jest zreszta uzasadnione,bo ile sezonów mozna sie "męczyć" w tej 1 lidze z zapleczem czwartoligowym , Nie wiem czy nie lepiej zaczac od nowa....

  8. 14.06.17 21:52 Mns

    To nie chodzi o 2017 rok. Tylko zaległości za 2016 i wcześniej. Klub widoczne nie wypłacił tym osobom które się sądziły z klubem. Pewnie Koval i Irakli bo tak krzyczeli o kasę

  9. 14.06.17 21:49 rt

    Stomil jest agonii od wielu lat a w tej chwili jest organizacyjno-finansowym trupem.Trupa sie nie reanimuje.Trzeba go godnie pochowac,jesli sobie tego kibice zycza i na razie zaczac amatorska zabawe pilkarska na szczeblu IV albo okregowej ligi, jesli znajda sie wogole jeszcze chetni, by to na tej Gruz-Arenie kontynuowac. Wydaje sie, ze wlasciwym dla Stomilu bylby teraz los Zawiszy Bydgoszcz i Dolcanu Zabki.Z bolem serca to wypowiadam,ale nie ma zadnego logicznego i realistycznego rozwiazania tych wszystkich od lat nagromadzonych problemow, by dalej ciagnac to niekonczace sie posmiewisko.Glowa sie muru nie przebije.Jesliby w przyszlosci byliwybrani inni ludzie do wladz miejskich, ktorzy sprzyjali by rozwojowi pilki noznej w Olsztynie, to mozna by wtedy powoli odbudowywac to srodowisko juz niekoniecznie na bazie Stomilu.Pierwszym klubem na szczeblu centralnym po II wojnie swiatowej byla w latach 60 ub, stulecia grajaca w II lidze Warmia Olsztyn.I ona miala nie mniej zagorzalych kibicow jak Stomil w swoich najlepszych latach.Tylko kto to jeszcze w Olsztynie pamieta?

  10. 14.06.17 21:24 arek

    250 tysięcy zaległości za rok 2017

  11. 14.06.17 20:50 kolo

    ile tam brakuje? Dorzucę z własnej kieszeni. Poważnie pytam. Odp. proszę na tym forum. Adres podam kompetentnym osobom

  12. 14.06.17 20:30 qwerty

    Co z tego,że Stomil otrzyma licencję kiedy nie będzie kim grać w I lidze "Wielki Trener" odchodząc zabiera lepszych piłkarzy do Pogoni Siedlce.Podziękujcie mu jeszcze "za pracę", czytaj rozwałkę.

  13. 14.06.17 20:22 koloss

    i co z tego że otrzyma licencję, a kim będziemy grać się PYTAM .......KIM...

  14. 14.06.17 19:29 ??

    po drugie jakby łopatko czy asystent ogarneli Pro Junior to problemu by nie było ani odwołania ani odroczenia, można było przy wyniku 0-3 wpuszczać na minuty i ciułać punkty ale nikt nie myslał...

  15. 14.06.17 19:28 ??

    Czy wiadomo z którymi piłkarzami Stomil jest w sporze? ?

  16. 14.06.17 19:08 Maks

    Ile jeszcze brakuje? Może jak będzie takie oficjalne info to ktoś z możnych / zamożnych, powie "a niech stracę, ale te (np.) 50 tysi przeleje".

  17. 14.06.17 18:33 Kibic

    To skąd te pieniadze sie znajda i licencja jak nie spacili zawodników z tego sezonu ? Ciekawe skad Stomil je otrzyma ale powodzenia życzę

 _                    
| |                   
| |_ ___   __ _ _   _ 
| __/ _ \ / _` | | | |
| || (_) | (_| | |_| |
 \__\___/ \__, |\__, |
           __/ | __/ |
          |___/ |___/ 
 

Twitter