Piłkarze Stomilu Olsztyn. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

Piłkarze Stomilu Olsztyn. Fot. Emil Marecki / sport.egit.pl

sport.egit.pl ocenia Stomil Olsztyn w sezonie 2016/2017

06.06.17 10:52   redakcja sport.egit.pl   5  

Powinniśmy po ostatnim meczu Stomilu Olsztyn z Wigrami Suwałki wystawić oceny indywidualne, ale cały czas uważamy, że wynik meczu nie miał żadnego znaczenia. Była walka o inne cele, których jednak nie udało się zrealizować (Pro Junior System). Przygotowaliśmy subiektywne podsumowanie minionego sezonu. Zapraszamy do dyskusji!

Najlepszy piłkarz - Patryk Kun: Wypożyczony z Rozwoju Katowice zagrał w 33 spotkaniach I ligi. Tylko dwa razy wchodził z ławki rezerwowych. W ostatnim meczu nie grał z powodu pauzy za żółte kartki. Strzelił sześć goli w minionym już sezonie. Siła napędowa drużyny, miał udział w dużej ilości goli i zanotował 9 asyst, najwięcej ze wsztystkich zawodników. Ciężko będzie go zatrzymać w zespole.  

Odkrycie sezonu: Marcel Ziemann - Do Stomilu Olsztyn trafił z czwartej ligi niemieckiej. Już po pierwszym meczu z Chrobrym Głogów było widać, że ma spore możliwości w ofensywie. Jeszcze dużo musi nadrobić w grze obronnej. W trakcie sezonu przedłużył mu się automatycznie kontrakt i na następny sezon powinien zostać w Olsztynie.

Rozczarowanie sezonu: Tomasz Zahorski - Z przyjściem tego zawodnika wszyscy wiązali spore nadzieje. Niestety przez cały sezon "Zahor" grał bardzo przeciętnie. Wystąpił w piętnastu spotkaniach i nie strzelił żadnego gola.

Największa pomyłka transferowa: David Moli - Potrenował, zagrał w dwóch sparingach, trenował dalej i rozwiązał kontrakt.

Najlepszy mecz: Zwycięstwo Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów. Było to pierwsze spotkanie Stomilu w nowym sezonie.

Najsłabszy mecz: Porażka 0:4 ze Stalą Mielec. Znamy okoliczności, ale tak słabego Stomil w tym sezonie nie widzieliśmy, no może w rundzie jesiennej w Głogowie.

Najbardziej "szalony" mecz: Przegrany 4:5 wyjazdowy mecz z Chojniczanką Chojnice.

Najbardziej "spieprzony" mecz: Porażka z Górnikiem Zabrze. Stomil prowadził 2:0 do 68. minuty, żeby przegrać 2:4.

Najładniejsza strzelona bramka: Rafał Kujawa na 3:0 w meczu Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów.

Największy "pracuś" w Stomilu: Tsubasa Nishi - przebywał najdłużej na boisku ze wszystkich piłkarzy - 2828 minut. Pięć minut dłużej od Patryka Kuna.

"Żelazne płuca" Stomilu: Jarosław Ratajczak - boczny obrońca nie mógł zagrać w trzech spotkaniach, z powodu czerwonej kartki z Miedzią Legnica i za pauzę za żółte kartki. Gdyby nie kary, to zagrałby we wszystkich spotkaniach. Zawsze wychodził z podstawowej jedenastce.

Najlepszy "matematyk" w Stomilu: NIE WIADOMO KTO JEST WINNY / NIKT NIE BYŁ ZA TO ODPOWIEDZIALNY - Stomil ostatecznie nie zdobył funduszy z Pro Junior System.

Tagi: Stomil Olsztyn Patryk Kun Marcel Ziemann Tomasz Zahorski David Moli Tsubasa Nishi Jarosław Ratajczak #PierwszaLigaStylZycia

Komentarze

 1. 08.06.17 12:33 socios

  Stomi nie otrzymał i nie otrzyma licencji na grę w1 i 2 lidze sezonu 2017 2018.

 2. 08.06.17 01:44 ,

  Najwieksza pożąda: michal leszczyński

 3. 07.06.17 22:28 .

  Najgorszy trener w Stomilu Lopatko

 4. 07.06.17 18:20 zorro

  Najgorszy orangutan Dziubek!

 5. 07.06.17 00:04 Dziubek

  Najlepszy komentator: Kindzior Najlepszy dupoliz: zorro heheheh

    _        
   (_)       
 __ _ ___   _____ 
 / _` | \ \ /\ / / _ \ 
| (_| | |\ V V / (_) |
 \__, |_| \_/\_/ \___/ 
  | |        
  |_|        
 

Najnowsze artykuły

Twitter