Warmia Traveland wygrała kolejne spotkanie. Fot. sport.egit.pl

Warmia Traveland wygrała z Nielbą. FOTORELACJA!

20.04.17 19:24   kyn   0

Piłkarze ręczni Warmii Traveland Olsztyn zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie. Podopieczni Giennadija Kamielina pokonali Nielbę Wągrowiec 34:29.

• Warmia Traveland Olsztyn – Nielba Wągrowiec 34:29 (18:15)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta – Królik 6, Dzido, Piotr Deptuła 1, Pakulski 6, Kopyciński 1, Sikorski 5, Kozakiewicz, Dworaczek 1, Krawczyk , Dzieniszewski 1, Malewski 13.

Rządni rewanżu za przegraną w pierwszej rundzie olsztynianie zaczęli bardzo mocno. Świetnie rzucali Marcin Malewski, Michał Sikorski i Piotrek Pakulski. Warmia Traveland w zasadzie cały czas prowadziła, ale goście nie składali broni. W 20 minucie potrafili nawet zbliżyć się do olsztynian na jedną bramkę, ale Warmiacy nie pozwolili im na więcej. Niestety kolejny zawodnik olsztynian doznał kontuzji. Piotr Pakulski tak niefortunnie został trafiony piłka, że nastąpiło rozerwanie skóry pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym lewej ręki. Na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 18:15.

Druga połowa rozpoczęła się od pościgu gości. Po 5 minutach tej części gry było 21:19, a Warmia musiała grać dwie minuty w osłabieniu po odesłaniu na ławkę Karol Królik. Na 40 sekund przed końcem kary na ławkę odesłany został także Michał Krawczyk. W 40. minucie Malewski dał Warmiakom 23 trafienie. Bardzo dobrze bronił Łukasz Zakreta i olsztynianie cały czas utrzymywali dwu-trzybramkową przewagę. W 50. minucie goście pomylili się w ataku i Michał Sikorski wyprowadził Warmię Traveland na prowadzenie 29:26. W 55. minucie sędzia spotkania ukarał Krawczyka dwiema karami dwuminutowymi na raz i odesłał go do szatni. Świetnie bronił Zakreta i Królik dał Warmii 32 bramkę. Za chwile na ławkę kar powędrował Sergiusz Dworaczek i olsztynianie znów musieli walczyć w osłabieniu. Na bramce prawdziwe cuda wyczyniał Zakreta, a Malewski rzucił swoją 12. bramkę w tym meczu. Warmia prowadziła 33:28 na trzy minuty przed końcem spotkania. Jeszcze na 30 sekund przed końcem Malewski trafił z karnego z obrotu i Warmia wygrała z Nielbą 34:29.