Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. sport.egit.pl

Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z GKS-em Tychy! POSŁUCHAJ RELACJI!

22.04.17 20:00   rys   5

Piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 2:2 w Tychach z miejscowym GKS-em. Dwie bramki dla olsztyńskiego zespołu strzelił Patryk Kun. Wkrótce więcej ze spotkania.

• GKS Tychy - Stomil Olsztyn 2:2 (1:1)

1:0 - Grzeszczyk (7 k), 1:1 - Kun (29), 2:1 - Tanżyna (49), 2:2 - Kun (57)

Stomil: Leszczyński - Ziemann, Klepczarek, Czarnecki, Dziemidowicz, Kun, Piotrowski, Jegliński, Lech, Nishi (82 Wojowski), Zahorski

Przed meczem wszyscy się zastanawiali w jakiej kondycji psychicznej będzie olsztyńska drużyna. Zespół o śmierci Andrzeja Biedrzyckiego dowiedziała się w trakcie podróży na Śląsk. Trener Adam Łopatko na wyjazd nie zabrał kontuzjowanych Piotra Skibę (uszkodzony bark), Rafała Kujawę (zerwane wiązadło w lewym kolanie, nie zagra do końca sezonu - red.), pauzującego za czerwoną kartkę w Legnicy Jarosława Ratajczaka oraz z wiadomych względów Igora i Wiktora Biedrzyckiego. Olsztyński szkoleniowiec na wyjeździe musiał radzić sobie także bez chorego trenera bramkarzy Sylwestra Wyłupskiego.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla Andrzeja Biedrzyckiego. Tradycyjnie już, Stomil wyjazdowe spotkanie rozpoczął źle, bo w 7. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Gospodarze stworzyli sobie idealną sytuację bramką i we własnym polu karnym faulować musiał Michał Leszczyński. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Grzeszczyk. Na odpowiedź Stomilu trzeba było czekać do 29. minuty, kiedy to Patryk Kun wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Piotrowskiego i strzałem z woleja umieścił piłkę w bramce Pawła Florka. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze mogli strzelić kolejną bramkę. W idealnej sytuacji znalazł się Świerszczok i wszyscy widzieli bramkę już w siatce... a futbolówka zatrzymała się na słupku. Po meczu olsztyński bramkarz przyznał, że musnął końcówkami palców piłkę, która dzięki temu uderzyła w słupek.

Druga część spotkania ponownie zaczęła się fatalnie. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Daniel Tanżyna i wyprowadził gospodarzy na ponowne prowadzenie. Tym razem odpowiedź Stomilu nadeszła szybciej, w 57. minucie odpowiedział ponownie Patryk Kun, który oddał celny strzał z ostrego konta. Cenny remis w Tychach Stomil uzyskał także dzięki Leszczyńskiemu, który pod koniec meczu wybronił dwie idealne sytuacje Świerczoka.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 2:2