Koszykarki KKS-u Olsztyn nie przestraszyły się lidera I ligi AZS-u Uniwersytet Gdański. Fot. sport.egit.pl

KKS wygrał z liderem. FOTORELACJA!

14.01.17 16:36   kyn   4

Koszykarki KKS-u Olsztyn nie przestraszyły się lidera I ligi AZS-u Uniwersytet Gdański. Po bardzo emocjonującym meczu pokonały gdańszczanki 65:64.

• KKS Olsztyn - AZS Uniwersytet Gdański 65:64 (20:18, 15:22, 17:16, 13:8)

KKS: Markiewicz 18, N. Żukowska 4, Zajączkowska 19, Czaplińska, K. Żukowska, Burandt 9, Różańska 6, Wichłacz 10.

Olsztynianki od pierwszych minut starały się ponownie sprawić niespodziankę i wygrać z wyżej notowanym rywalem. Robiły to na tyle skutecznie, że pierwsza kwartę wygrały 20:18.

W drugiej kwarcie zawodniczki KKS-u kontynuowały dobrą grę aż do 6 minuty, kiedy to zanotowały serię nieudanych ataków i pozwoliły zniwelować przeciwniczkom 8 punktowa przewagę. Przez 4 minuty nie rzuciły żadnego punktu i gdańszczanki schodziły na przerwę prowadząc 40:35.

W trzeciej kwarcie olsztyńskie zawodniczki starały się gonić wynik, ale znów zawodziły nerwy w kluczowych sytuacjach. Ta część gry skończyła się wynikiem 52:56.

Ostatnia kwarta to wielka walka olsztynianek o dobry wynik. Zawodniczki trenera Sztąberskiego dobrze grały w obronie , ale znów zawodziła je skuteczność. NA trzy minuty przed końcem spotkania było 59:62, choć olsztynianki mogły spokojnie prowadzić w tym spotkaniu. Seriami marnowały sytuacje sam na sam z koszem. W końcu na minutę przed końcem spotkania po dwóch rzutach osobistych udało sie wyjść na prowadzenie 65:64. Po wielkich emocjach wynik nie uległ już zmianie i olsztynianki ponownie sprawiły niespodziankę.

Kolejne spotkanie KKS rozegra na wyjeździe. 25. stycznia zmierzy się w Sokołowie Podlaskim z miejscowym MPKK Sokołów SA